wróć
Polski Związek Alpinizmu

Plan ratowniczy

Opublikowano: 16-03-2016; 15:11 przez mteg | Modyfikacja: 11-01-2017; 23:18 przez eMCe

 

Grupa Ratownictwa Jaskiniowego

Komisja Taternictwa Jaskiniowego

Polskiego Związku Alpinizmu

Grupa Ratownictwa Jaskiniowego PZA za główny cel obrała sobie profilaktykę działań ratowniczych. Jednym z takich tematów jest stworzenie planów ratowniczych wszystkich polskich wypraw eksploracyjnych nie tylko tych, które są objęte dofinansowaniem Komisji Taternictwa Jaskiniowego, ale także tych poza budżetem.

 
W tym celu został opracowany formularz zgłoszeniowy wyprawy, w którym zwracamy uwagę na znajomość podstawowych informacji. Wszystkie te dane sprawiają, że bezpieczeństwo uczestników wypraw zdecydowanie wzrasta, a koordynatorom pozwala na zapoznanie się ze szczegółami przed podjęciem ewentualnych działań ratowniczych.
 
Link do formularza zgłoszeniowego: Zgłoszenie do planu ratowniczego
Po dokonaniu zgłoszenia prosimy o zapisanie linku podanego na końcu, co pozwoli w przyszłości na modyfikację danych. Listę uczestników trakujemy na razie orientacyjnie, zdając sobie sprawę, że kierownicy nie mają jeszcze wyklarowanego 100% składu.
 
Każdy kierownik wyprawy może także zgłosić się do sekcji medycznej, która pomoże przygotować apteczki wyprawowe, zarówno bazowe jak i szturmowe.
 
Jednocześnie trwają prace nad stworzeniem krótkich opisów krajów, w których działają polskie wyprawy.
Będą one zawierały najważniejsze informacje takie jak numery ratunkowe, obecność służby ratownictwa górskiego, a także kto pokrywa koszty ewentualnych akcji ratowniczych.
 
Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników naszych wypraw jeszcze w Polsce, dlatego liczymy na współpracę kierowników wypraw.
W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem GRJ: grj@pza.org.pl
Partnerzy