PZAZWIĄZEKTATRYWYPRAWYWSPINACZKA SPORTOWASKIALPINIZMALPINIZM JASKINIOWYWSPINACZKA SKALNASZKOLENIE

Zmarł Jan Tybor "Timur"

15 marca po długiej chorobie zmarł nasz Kolega, instruktor taternictwa oraz narciarstwa PZA, wieloletni ratownik TOPR, przewodnik wysokogórski IVBV.

Odszedł dobry, dzielny Człowiek i wspaniały Kolega.
Cześć Jego Pamięci!

Zarząd PZAtimur_2

[16 marca 2014, Piotr Xięski; ostatnia modyfikacja: 17 marca 2014]

DrukujWersja do druku

W skrócie

Nowości w ubezpieczeniu 'Bezpieczny powrót'
Polski Związek Alpinizmu jest współautorem programu ubezpieczeniowego PZU "Bezpieczny powrót". Jest to pierwsza polska oferta, która powstała z myślą o wszystkich pasjonatach gór i sportów górskich. »
PZA członkiem PKOl
Długoletnie starania władz Polskiego Związku Alpinizmu przyniosły wreszcie skutek: związek został przyjęty w poczet członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. »
DIETA przez świętami:)
Informujemy, że choć nakład się powoli wyczerpuje to nadal można dokonać zakupu publikacji autorstwa Krzysztofa Sasa-Nowosielskiego pt."Krótki przewodnik po dietetycznych strategiach wspomagania treningu we wspinaczce sportowej". Jest ona rekomendowana przez Komisję Wspinaczki Sportowej PZA. »
Staszek Latałło - 40 rocznica śmierci
17 grudnia mija 40 rocznica śmierci Staszka Latałły podczas wyprawy na Lhotse. 17 i 18 grudnia w Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz 18 i 19 grudnia w Filmotece Narodowej (Kino Iluzjon) odbędą się pokazy filmów, w których Staszek brał udział. 18 grudnia o godz 19:30 w kinie Iluzjon pokaz filmu Iluminacja oraz spotkanie z Marcinem Latałło, Krzysztofem Zanussim i Agnieszką Holland. »
11 edycja Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich
Impreza odbędzie się w dniach 11-14. grudnia 2014 r. w kinie Wisła (pl. Wilsona 2). Jak zwykle będzie to wspaniała okazja, by obejrzeć najciekawsze i najnowsze filmy górskie zarówno polskie, jak i zagraniczne, a także posłuchać opowieści wybitnych wspinaczy. »
JUREK - Film, dokument Pawła Wysoczańskiego
24 października 1989 roku podczas wyprawy na Lhotse ginie Jerzy Kukuczka. Po raz pierwszy pojechał w Himalaje z pieniędzmi, sprzętem, naprawdę sławny. »
„Różne góry - wiele pasji - jeden związek”
Na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Górskim odbędzie się wiele spotkań, prelekcji i paneli dyskusyjnych pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu. W programie KFG znajdziecie je pod wspólną nazwą „PZA zaprasza”. Patronat medialny nad Festiwalem objął również „Taternik”. »
„Nasze Skały” na Krakowskim Festiwalu Górskim
Serdecznie zapraszamy na coroczne podsumowanie działalności Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych ”Nasze Skały”. W tym roku będą dwa spotkania z przedstawicielami Inicjatywy – na pierwszym z nich, w sobotę o 10 rano (sala nr 8), Włodek „Jacooś” Porębski i Miłosz Jodłowski przedstawią szczegółowe sprawozdanie z działań Naszych Skał w 2014 r. »
Maciej Popko - ostatnia droga - podziękowania
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ceremonii pogrzebowej i towarzyszyli Maćkowi w ostatniej drodze oraz wszystkim tym, którzy nie mogli zrobić tego fizycznie, ale byli z nami myślami. Mamy nadzieję, że Maciek zostanie w Waszej pamięci. Maria Mikołajczyk i Joanna Popko »
Maciej Popko nie żyje
Zmarł Maciej Popko (ur. 3.12.1936, zm. 22.11.2014) , wybitny hetytolog, znawca historii i religii Wschodu Starożytnego, profesor nauk filologicznych na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy czwartek, 27.11.2014. o 12:30 na warszawskim Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa) sala B. »
Aktualności w skrócie
  więcej »
© Polski Związek Alpinizmu :: 00-087 Warszawa ul. Corazziego 5/24, tel./fax 022 875 85 05, tel. 504 002 610
bank: Kredyt Bank S.A. 48 1500 1126 1211 2009 3906 0000
NIP: 527-21-39-619
e-mail: biuro@pza.org.pl, skype: pezeta
email: webmaster@pza.org.pl