wróć
Polski Związek Alpinizmu
Komisja Taternictwa Jaskiniowego - Informacje > Szkolenia dla taterników (2018)

Szkolenia dla taterników (2018)

Opublikowano: 5-12-2016; 17:15 przez Ewelina Raczyńska | Modyfikacja: 17-07-2018; 8:56 przez Ewelina Raczyńska

Dla absolwentów kursów podstawowych, Komisja Taternictwa Jaskiniowego organizuje centralne kursy doszkalające w obszarach takich jak: autoratownictwo, ratownictwo, poręczowanie, kartowanie jaskiń, profilaktyka lawinowa oraz ekipowanie jaskiń (montaż stałych punktów asekuracyjnych). Zazwyczaj kursy takie mają charakter weekendowy (ew. plus 1 lub 2 dni robocze). Oprócz pogłębiania wiedzy, uczestnictwo w nich daje świetną okazję do poznania osób z innych klubów jaskiniowych w Polsce.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest posiadanie karty taternika oraz przynależność do klubu zrzeszonego w Polskim Związku Alpinizmu wraz z opłaconymi składkami członkowskimi. 

Przybliżony kalendarz szkoleń znajdziesz poniżej. Szczegółowe informacje o każdym szkoleniu publikujemy się na naszej stronie w sekcji Aktualności, z wyprzedzeniem około czterech tygodni.

Instruktorów taternictwa jaskiniowego, którzy chcieliby prowadzić szkolenie w ramach kursów centralnych prosimy są o zgłaszanie swojej kandydatury mailem na adres: ktj małpka pza.org.pl wraz z określeniem kursu, którego to zgłoszenie dotyczy.

Harmonogram szkoleń centralnych na rok 2018

Uwaga: Harmonogram ma charakter orientacyjny. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie pza.org.pl/jaskinie. Co do zasady, każde szkolenie poprzedzone jest informacją o naborze uczestników z wyprzedzeniem ok. 4 tygodni.

Lp. Szkolenie Ilość dni Termin Miejsce
1 Kurs podstaw kartowania  jaskiniowego weekend 7-8 kwietnia Łutowiec (Jura)
2 Kurs dla zaawansowanych kartowania jaskiniowego weekend 23-25 marca Chęciny
3 Warsztaty wspinaczkowe weekend 19-20 maja Jura
4 Kurs z podstaw ratownictwa jaskiniowego weekend 16-17 czerwca Jura
5 Warsztaty z technik poręczowania jaskiniowego weekend 12-13 maja Jura
6 Kurs  autoratownictwa jaskiniowego weekend 9-10 czerwca Jura
7 Centralny obóz tatrzański 5 13-16 września Tatry
8 Manewry  autoratownictwa jaskiniowego oraz kurs pierwszej pomocy (postępowanie powypadkowe przedmedyczne) 3 19-21 października Tatry
Partnerzy