wróć
Polski Związek Alpinizmu

AVATARKI’ds

Opublikowano: 21-09-2019; 17:10 przez Rafał Kanowski | Modyfikacja: 26-09-2019; 8:17 przez Arkadiusz Kamiński

Puchar Dzieci i Dzieci Młodszych – Kraków 2019

Dnia 6 października 2019 w Krakowie odbędą się zawody wspinaczkowe „AVATARKI’ds” w konkurencji prowadzenie, będące jednocześnie edycją Pucharu Dzieci i Dzieci Młodszych we wspinaczce sportowej. 

1. Organizacja

Avatar Centrala Ruchu, ul. Sikorki 21A Kraków, High Flyers Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

2. Partnerzy, patroni i sponsorzy

Polski Związek Alpinizmu, Polar Sport, Berserk, OKAIDI, Wydawnictwo ZNAK, Telewizja Kraków, Wspinanie.pl, Climb.pl, Gory Online, bouldering.pl.

3. Uczestnictwo

W zawodach mogą uczestniczyć wszystkie chętne dzieci, których rodzice dopełnili formalności tj. przedstawiły zgodę rodzica/prawnego opiekuna, zapoznały się z regulaminem zawodów, uiściły opłatę startową (jeżeli jest wymagana). W rankingu Pucharu Dzieci i Dzieci Młodszych 2019 klasyfikowane będą tylko i wyłącznie te dzieci, które posiadają aktualną licencję zawodnika. Zasady wydawania licencji opisane są w komunikacie, w przypadku pytań KWS służy pomocą kws@pza.org.pl 

W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający zgodę rodziców/opiekunów prawnych. Formularz do wyrażenia przez rodzica/prawnego opiekuna zgody na uczestnictwo dziecka w rywalizacji znajduje się tutaj. Przy rejestracji w biurze zawodów wymagany będzie dokument dziecka ze zdjęciem.

UWAGA: W zawodach Pucharu Polski Dzieci i Dzieci Młodszych – badania nie są wymagane.

Kategorie wiekowe:

 • Dzieci młodsze do 9 lat (roczniki do 2010),
 • Dzieci 10-11 lat (roczniki 2008-2009)

UWAGA: zawodnicy w wieku do 7 lat mogą wybrać:

 • udział w kategorii dzieci młodszych (wliczanej do klasyfikacji PDiDM 2019) lub
 • udział w kategorii Krasnali przygotowanej przez organizatora (nie wliczanej do klasyfikacji PDiDM 2019)

 4. Rejestracja i opłata startowa

Zgłoszenia zawodników drogą elektroniczną odbywają się do dnia 3. 10. 2019 r. do godziny 23:59 za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej PZA. Lista uczestników na stronie PZA.

Brak opłat za udział z zawodach.

W momencie rejestracji należy dokonać wyboru czy dziecko urodzone przed 2012 rokiem (do 7 lat) chce startować w kategorii Krasnale i nie być klasyfikowane w wynikach Pucharu Dzieci i Dzieci Młodszych (06.10.2019), czy woli wystartować w kategorii Dzieci Młodszych i brać udział w klasyfikacji Pucharowej.

5. Nagrody i świadczenia organizatorów

Nagrodzone zostaną 6. pierwsze dziewczynki oraz 6. pierwszych chłopców startujących w każdej z czterech kategorii. Organizator przewiduje puchary i medale.

6. Miejsce zawodów

Avatar Centrala Ruchu ul. Sikorki 21A, 31-589 Kraków

7. Harmonogram

niedziela, 06.10.2019

Eliminacje: 

 • 08:00 – otwarcie biura zawodów,
 • 08:30 – zakończenie rejestracji (po tym czasie zgłoszenia nie będą przyjmowane), zamknięcie strefy izolacji
 • 09:00 – 12:00 – start  (demonstracja dróg) (start wg listy startowej),
 • 13:00 – ogłoszenie listy finalistów  i rozdanie nagród dla Krasnali -LOSOWANIE NAGRÓD (kategoria Krasnali nie ma finałów więc na tym etapie kończy zmagania)

Finały

 • 14:00 – zamknięcie strefy izolacji
 • 14:15 – prezentacja dróg finałowych,
 • 14:30-15:30 finały dziewczynek, finały chłopców,
 • 16:00 ogłoszenie listy zwycięzców,
 • 16:15 rozdanie pucharów, medali i dyplomów, dekoracja zawodników Avatarki’ds Puchar Polski Dzieci i Dzieci Młodszych konkurencja wspinaczki na trudność (miejsca 1-6),

Runda eliminacyjna

Wszystkie kategorie wiekowe startują jednocześnie – start wg listy startowej

W eliminacjach „na wędkę” będzie do pokonania po 2. drogi w każdej kategorii wiekowej (kategoria krasnali ma do pokonania 6. dróg). Przez cały czas trwania zawodów będzie możliwość skorzystania z dodatkowych dróg jednak nie będą one brane pod uwagę w klasyfikacji zawodów.

Runda finałowa

Finały- zostaną rozegrane z podziałem na dwie kategorie wiekowe (dzieci młodsze, dzieci) osobno dla dziewcząt i chłopców. Do finału wchodzi 6. najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii wiekowej (prócz krasnali). Finały zostaną rozegrane „na wędkę” dla kategorii dzieci młodszych oraz dzieci.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wspinaczkowego na miejscu. Asekurację zapewnia organizator przez cały czas trwania zawodów. 

Regulamin zawodów dostępny jest tutaj. 

8. Osoby oficjalne

Dyrektor zawodów: Paweł Grochowalski

Sędzia główny: Rafał Kanowski

Sędzia PZA: 

 

Partnerzy