wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > IFSC Europe: Informacje z Departamentu Sportu o zmianach w przyszłym sezonie.

IFSC Europe: Informacje z Departamentu Sportu o zmianach w przyszłym sezonie.

Opublikowano: 26-10-2021; 19:53 przez Wspinaczka Sportowa

W czasie oczekiwania na ostateczne zatwierdzenie europejskiego kalendarza zawodów przez Zarząd IFSC Europe, Departament Sportu podał kilka istotnych informacji dotyczących sezonu 2022:

  1. Europejski sezon zawodów rozpocznie się od drugiego weekendu kwietnia i potrwa do końca lipca, z przerwą na dwa środkowe weekendy czerwca. 
  2. W kalendarzu juniorskim znajdą się 3x PEJ(Boulder), 4x PEJ(Lead), 3-4x PEJ(Speed), a w seniorskim: 3x PE(Boulder), 2-3x PE(Lead) oraz 3-4x PE(Speed) – będzie to zatem bardzo intensywny okres.
  3. Limit zawodników z jednego kraju na konkurencję/kategorię w zawodach juniorskich (PEJ) będzie wynosił 3.
  4. Format zawodów bulderowych ulegnie zmianie: eliminacje w formule flash (prezentacja wideo) i z 4 minutowym czasem rotacji. 
  5. Kwalifikacje do seniorskich Mistrzostw Europy w Monachium będą opierały się na nowym rankingu narodowym utworzonym na podstawie wyników PE, przy czym nadal trwają dyskusje o uwzględnieniu cyklu PŚ i sytuacji silnych reprezentacji, gdyż część zawodów odbywać się będzie w tych samych terminach (aktualna propozycja to „dzikie karty” dla najlepszej 10 rankingu światowego z limitem 2 zawodników z jednego kraju).

Powyższe propozycje i zmiany regulaminów zostaną przedstawione Zarządowi lub Plenarnemu Zgromadzeniu IFSC Europe do zatwierdzenia – co nastąpi najpóźniej do 13 listopada br. 

Tomek Mazur

Partnerzy
Partnerzy techniczni