wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Puchar Polski 2018 w trójboju – informacja

Puchar Polski 2018 w trójboju – informacja

Opublikowano: 17-05-2018; 9:40 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 18-05-2018; 11:47 przez Arkadiusz Kamiński

Komisja Wspinaczki Sportowej informuje o sposobie obliczania klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2018 w konkurencji trójboju. 

Wzorując się przepisami międzynarodowymi IFSC, komisja ustala następujące zasady dotyczące obliczania rankingu:

W Pucharze Polski 2018 w trójboju klasyfikowani będą tylko i wyłącznie Ci zawodnicy, którzy będą sklasyfikowani w wynikach w minimum 2 (dwóch) edycji PP* w każdej z konkurencji (2 starty w boulderingu, 2 starty na prowadzenie, 2 starty na czas). Jeżeli zawodnik uczestniczy w więcej niż 2 (dwóch) edycjach w danej konkurencji, wtedy 2 (dwa) najlepsze wyniki w każdej konkurencji będą brane pod uwagę do klasyfikacji.

Klasyfikacja obliczana jest na podstawie „punków rankingowych” (zajętych miejsc) przyznawanych za każde zawody, odpowiadających zajętemu miejscu spośród zawodników, którzy spełnili kryterium startu 2B, 2C, 2P. Zawodnicy punktujący w poszczególnych edycjach Pucharu powinni zostać sklasyfikowani w kolejności od najmniejszej do największej liczby zdobytych punktów (im mniej punktów, tym wyższa pozycja).

Ranking obliczany jest jako iloczyn „punktów rankingowych” (zajętych miejsc) w danych zawodach branych pod uwagę do klasyfikacji (np. 1 B x 3 B x 8 P x 10 P x 5 C x 7 C). Zawodnicy punktujący w klasyfikacji Pucharu Polski 2018 w trójboju powinni zostać sklasyfikowani w kolejności od najmniejszej do największej liczby zdobytych punktów (im mniej punktów, tym wyższa pozycja).

Ranking Pucharu Polski 2018 w trójboju będzie obliczany dla każdej kategorii wiekowej (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy), osobno dla kobiet i mężczyzn. Ranking zostanie opublikowany po zakończeniu sezonu startowego.

*PP – do klasyfikacji Pucharu Polski wliczane są również Mistrzostwa Polski, z wyłączaniem MPJ w trójboju (aktualizacja 18.05.2018). 

Pytania dot. w/w zasad prosimy przysyłać na adres kws@pza.org.pl

Partnerzy