wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Finał Lotto Pucharu Polski w weekend w Tatrach

Finał Lotto Pucharu Polski w weekend w Tatrach

Opublikowano: 13-04-2023; 16:21 przez Marek Karnecki

Memoriał Ratowników Górskich w Tatrach – finał Lotto Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski już w ten weekend!

Tradycyjnie, po raz dwudziesty drugi zawodniczy sezon skiturowy kończymy Memoriałem Ratowników Górskich im. Piotra Malinowskiego.

W najbliższą sobotę 15 kwietnia zapraszamy zarówno zawodników jak i sympatyków narciarstwa wysokogórskiego na Halę Gąsienicową, tam właśnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski i finał Lotto Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim PZA. Jeżeli tylko warunki pozwolą, zawodnicy będą rywalizować na pięknej, wysokogórskiej trasie prowadzącej przez pięć przełęczy: Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Start zawodów planowany jest na godzinę 10 w rejonie Stacji IMGW na Hali Gąsienicowej, a najszybsi zawodnicy spodziewani są już koło południa na mecie przy Schronisku Murowaniec.

Trasa dla młodszych kategorii wiekowych planowana jest w rejonie Przełęczy Liliowe i Beskidu. Kibiców zapraszamy więc albo w okolice Zmarzłego i Czarnego Stawu (trasa dla juniorów, seniorów i nestorów ) albo w rejon Beskidu, gdzie ścigać się będą kategorie młodzików i juniorów młodszych.

Dodatkową atrakcją dla kibiców jest punkt smarowania fok POMOCA, w którym wszyscy będą mogli bezpłatnie nasmarować swoje foki odpowiednimi, dedykowanymi smarami.

Uroczyste zakończenie zawodów, dekoracja najszybszych zawodników także w kategoriach Ratowników Górskich i dekoracja Mistrzów Polski odbędzie się w godzinach popołudniowych w Murowańcu, gdzie wieczorem planowana jest też impreza towarzyska kończąca sezon zimowy.

Aktualnie zapisanych jest 140 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. W tym roku spodziewamy się prawdziwie międzynarodowej obsady, gdyż Zakopane gości młodzieżowe reprezentacje w ramach ISMF Youth Camp. Na starcie pojawią się więc min. przedstawiciele Hiszpanii, Słowacji, Australii, Rumunii, Niemiec czy Bułgarii.

Wystartują też takie legendy ze Słowacji jak Milan Madaj i Peter Svatojansky, a także najlepsi Polscy zawodnicy młodego pokolenia – Janek Elantkowski i Kuba Bachleda Księdzularz. Rywalizacja więc na pewno będzie ciekawa.

Zawody organizuje Klub TKN Tatra Team przy wsparciu TOPR, nad całością Mistrzostw Polski i Pucharu Polski czuwa Polski Związek Alpinizmu.

Sponsorem głównym jest LOTTO, generalnym partnerem marka DYNAFIT, wspierają nas także: Piekarnia Gałuszka z Żywca, Nikwax, Miasto Zakopane i Pracownia Reklamowa Symptom z Nowego Targu. Wszystkim naszym partnerom i sponsorom bardzo dziękujemy za długoletnią owocną współpracę. Bazą zawodów jest Schronisko Murowaniec, którego kierownikom jak i pracownikom serdecznie dziękujemy za gościnność.

Zapisy są jeszcze otwarte i można się zapisać: https://www.bgtimesport.pl/zawody/lista/

Justyna Żyszkowska

TKN Tatra Team

PLAKAT-WEB (1)

Partnerzy