wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Licencje dla zawodników w narciarstwie wysokogórskim w sezonie 2022/23

Licencje dla zawodników w narciarstwie wysokogórskim w sezonie 2022/23

Opublikowano: 12-12-2022; 17:28 przez Marek Karnecki | Modyfikacja: 12-12-2022; 17:43 przez Marek Karnecki

W związku z dołączeniem skialpinizmu do grona sportów olimpijskich, w sezonie 2022/23 Polski Związek Alpinizmu kontynuuje obowiązkowe licencje dla zawodników startujących w zawodach Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Licencje są obowiązkowe dla wszystkich kategorii wiekowych: junior młodszy U18, junior U20, senior i nestor O50 i będą wymagane od pierwszej edycji Pucharu, tj. od Zawodów im.Kuby Soińskiego Night Vertical Race, który zostanie rozegrany 8 stycznia 2023r.

Licencja ma charakter karty do samodzielnego wydruku i jest potwierdzeniem przynależności do klubu wysokogórskiego zrzeszonego w PZA oraz statusu zawodnika. Lista osób z ważnymi licencjami na dany sezon będzie także opublikowana na stronie Polskiego Związku Alpinizmu w zakładce narty. Licencja uprawnia do wystartowanie w zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski, można ją także traktować jako dokument do legalnego poruszania się na skiturach po słowackiej stronie Tatr (w miejscach opisanych przez TANAP).

REGULAMIN LICENCYJNY POLSKIEGO ZWIĄZKU ALPINIZMU

Procedura wyrobienia licencji:

1. Rejestracja na stronie internetowej https://skimo.bgts.pl/licencja/nowe-konto, rejestracja obejmuje utworzenie konta zawodnika, potwierdzenie adresu email oraz wskazanie klubu którego jest się członkiem.

2. Uiszczenie opłaty licencyjnej w kwocie 15zł (junior młodszy U18, junior U20) lub 30zł (senior, nestor O50), opłata możliwa do realizacji poprzez płatności online po zalogowaniu na konto zawodnika.

3. Potwierdzenie przynależności klubowej przez wskazany Klub.

4. Weryfikacja danych oraz przyznanie licencji przez KNW PZA.

W razie problemów lub niejasności prosimy o kontakt na adres knw@pza.org.pl

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego PZA

Partnerzy