wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > XI Puchar KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim – Puchar Polski

XI Puchar KW Zakopane w narciarstwie wysokogórskim – Puchar Polski

Opublikowano: 13-03-2024; 11:47 przez Magda_Dacy

MPwNW_plakat_04.2024_rozpiska

 

W dniu 7.04.2024 na terenie  Tatrzańskiego Parku Narodowego odbędzie się wydarzenie KW Budrem trasą – Palenica-Roztoka-Dolina Pięciu Stawów-Zawrat-Czarny Staw-Karb-Liliowe-Kasprowy Wierch-Kalatówki – wyznaczoną w zależności od warunków pogodowych (w przypadku złej pogody zawody zostaną przeprowadzone na alternatywnej krótszej trasie np. na Kasprowym Wierchu) oraz trasą krótką OPEN – Czarny Staw-Karb-Kasprowy Wierch-Kalatówki.

W dniu 8.04.2024 – na Gubałówce odbędzie się II Sprint Test – zawody na  trasie krótkiej, Vertical z przeszkodami  typu podejście, zjazd, skok przez śnieżną muldę. Chcąc przyciągnąć jak najwięcej osób przygotowujemy trasy o różnym stopniu trudności dla amatorów i sportowców. 30.12.2022 pilotażowo zorganizowaliśmy imprezę I Sprint Test Gubałówka, chcąc przybliżyć jak największej grupie osób nową dyscyplinę sportową, w której będą rywalizowali zawodnicy podczas Zimowej Olimpiady w 2026 w Mediolanie.

Nasze zawody skierowane są do młodzieży oraz osób dorosłych z całej Polski i z zagranicy, do zawodników, członków kadr i reprezentacji Polski oraz amatorów o różnym stopniu umiejętności narciarskich, członków klubów wysokogórskich, ratowników TOPR i GOPR, mieszkańców Zakopanego i Podhala. W zawodach startuje kadra narciarstwa wysokogórskiego, prowadzone są również kwalifikacje do startów zawodników z kadry Polski w zawodach Pucharu Świata i innych zawodach zagranicznych.

Przy planowaniu trasy, wytyczaniu i organizacji współpracujemy i wymieniamy doświadczenia z Komisją Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu oraz innymi klubami wysokogórskimi w Polsce. Współpracujemy też z przedstawicielami Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz z wolontariuszami  i członkami klubu, którzy pomagając w organizacji imprezy, realizują statutowe zadania klubowe.

Stawiamy na:

  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas  zawodów: trasy obstawione przez czynnych ratowników Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego, monitorowanie ilości zawodników na poszczególnych odcinkach, monitorowanie przebiegu trasy ze względu na warunki atmosferyczne – w przypadku zagrożenia  odpowiednie służby decydują o zmianie, skróceniu trasy, zabezpieczeniu zawodników.
  • Najwyższe standardy przy przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony przyrody w Tatrach: zarówno przy wytyczeniu tras jak i przy przebiegu zawodów działamy ściśle według wytycznych  Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zapisy i opłaty pod linkiem: https://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/704

Zdjęcie: Adam-Brzoza.com

Partnerzy