wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Aktualności - Ubezpieczenia > Nowości w ubezpieczeniu „Bezpieczny powrót”

Nowości w ubezpieczeniu „Bezpieczny powrót”

Opublikowano: 13-12-2013; 11:53 przez mteg

Polski Związek Alpinizmu jest współautorem programu ubezpieczeniowego PZU „Bezpieczny powrót”. Jest to pierwsze polska oferta, która powstała z myślą o wszystkich pasjonatach gór i sportów górskich.

„Bezpieczny powrót” wystartował rok temu i w tym czasie stał się rozpoznawalny w środowisku górskim. Rosnąca popularność programu pozwoliła na wprowadzenie nowych rozszerzeń do zakresu ochrony. Wprowadzone zmiany wynikają z uwag i sugestii zgłaszanych przez samych uczestników programu.

Drugi pakiet


Teraz można wybrać z dwóch wariantów ubezpieczenia. Pierwszy pozostał bez zmian, także jeśli chodzi o cenę. Drugi obejmuje ten sam zakres ochrony, ale podwyższone zostały sumy gwarancyjne. Najważniejsza zmiana dotyczy akcji ratunkowej, suma ubezpieczenia wzrosła do 250 tys. zł. Doświadczenie pierwszego roku pokazuje, że koszty pomocy, zwłaszcza w przypadku zawodników i osób wspinających się wyczynowo, mogą znacznie przekroczyć podstawową sumę 100 tys. zł.Suma ubezpieczenia bagażu wynosi teraz 3 tys. zł, a ochrony prawnej 35 tys. zł. Koszt nowego rozszerzonego wariantu to 521 zł. Dostępny jest jednak tylko w opcji indywidualnej.


Tabela ubezpieczeńOchrona do 7 600 m.n.p.m.Koniec z ograniczeniem do 6 000 m.n.p.m. Teraz dodatkowo można wykupić rozszerzenie do 7 600 m.n.p.m. Stale rośnie grupa osób wyruszających w najwyższe góry świata. Teraz mają zagwarantowana ochronę nawet w miejscach, w których panują ekstremalne warunki. Co ważne ubezpieczyciel nie wymaga indywidualnej oceny ryzyka. Koszt rozszerzenia ochrony jest stały, ale trzeba spełnić trzy warunki. Należy wykonać badania medyczne przed wyprawą i uzyskać pozytywną opinię lekarza. Ubezpieczony musi posiadać doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej. Po trzecie, wyprawa nie jest zaplanowana na dotarcie na wysokość ponad 7600 m.n.p.m.


Rozszerzenia tańsze o połowę


PZU obniżyło składki dla osób, które chcą wydłużyć czas pojedynczej wyprawy do 16 tygodni. Mniej także trzeba teraz zapłacić za rozszerzenie kosztów leczenia chorób przewlekłych. Zniżki są znaczące bo stanowią połowę dotychczas obowiązujących składek.Przez rok działania programu stało się jasne, że ubezpieczenie gwarantuje pewną ochronę. Można stwierdzić, że „Bezpieczny powrót” przeszedł swój chrzest bojowy i udowodnił swoją skuteczność.Doświadczenia zebrane przez pierwszy rok pokazały jak ważna jest rola polskiego ubezpieczyciela. W przypadku sytuacji spornych wiadomo do kogo i gdzie się zwrócić o rozstrzygniecie. Praktyka pokazała, że większość sytuacji spornych, jest rozstrzygana na korzyść ubezpieczonych.Aby zawrzeć ubezpieczenie wystarczy złożyć wniosek online. Polisa jest wysyłana na e-mail. Karta ubezpieczenia z zakodowanymi informacjami o polisie dostaniesz pocztą na wskazany adres. Ochrona ubezpieczenia rozpoczyna się już w momencie złożenia wniosku.Aby przystąpić do ubezpieczenia „Bezpieczny powrót”, wystarczy wypełnić wniosek online.

Formularz wniosku: Kliknij tutaj

Partnerzy