wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Aktualności - Ubezpieczenia > OC klubu wysokogórskiego i jaskiniowego PZA: nowy program ubezpieczeń

OC klubu wysokogórskiego i jaskiniowego PZA: nowy program ubezpieczeń

Opublikowano: 12-03-2019; 17:45 przez Marek Karnecki | Modyfikacja: 17-06-2024; 19:34 przez Magda_Dacy

Z uwagi na duże zainteresowanie klubów ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, wraz z iExpert i PZU przygotowaliśmy produkt zapewniający właściwy zakres ochrony zarówno klubom wysokogórskim jak i jaskiniowym. Kluby zrzeszone w PZA mogą zawrzeć polisę na preferencyjnych warunkach.

Dla kogo jest OC klubów?

Korzystając z doświadczenia przy tworzeniu programu Bezpieczny Powrót w PZU naszego partnera iExpert, przygotowaliśmy ubezpieczenie OC dedykowane klubom wysokogórskim i jaskiniowym PZA. Z oferty mogą też skorzystać inne podmioty zajmujące się sportami górskimi, jak ścianki wspinaczkowe oraz szkoły narciarskie i snowboardwe. Kluby stowarzyszone w PZA mogą skorzystać ze specjalnych, niższych cen.

Co w ochronie?

Zajmując się na co dzień sportami górskimi trzeba mieć świadomość ryzyka, z jakim wiążę się ich uprawianie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona, która zapewni stabilne funkcjonowanie klubu i bezpieczeństwo jego finansów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej klubu PZA to zabezpieczenie na wypadek roszczeń osób trzecich, np. kursantów czy uczestników zawodów.

Polisa pokrywa roszczenia związane ze szkodą na osobie lub mieniu (także w przypadku, gdy doszło do niej w wyniku tzw. rażącego niedbalstwa) i obejmuje również szkody wyrządzone przez pracowników i podwykonawców klubu.

Co istotne ubezpieczenie można rozszerzyć o OC organizatora imprez niemasowych – klauzulę, która zapewnia ochronę także podczas organizowanych przez klub zawodów. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zapłaty wyższej składki.

W przypadku roszczenia, które wymaga rozstrzygnięcia w sądzie, ubezpieczyciel pokryje także koszty obrony sądowej oraz koszty ekspertów.

Ochrona odpowiednia dla każdego klubu

W zależności od wielkości klubu i skali jego działania, może być potrzebna różna suma ubezpieczenia. W OC przygotowanym we współpracy z PZA do wyboru mamy aż 6 wariantów – od 100 tys. zł do 2 mln zł. Składki zaczynają się już od 350 zł (dla klubów zrzeszonych z PZA) za rok ubezpieczenia.

Szczegóły i wniosek o zawarcie ubezpieczenia możecie znaleźć na stronie Sport.iexpert.pl >>

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z iExpert chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania:

tel.: 22 100 26 00
sport@iexpert.pl

Wniosek OC dla klubów ścianek szkół – pobierz pdf

OWU+OC+ogólna+od+15.09 – pobierz pdf

Dokument zawierający informacje o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej ogólnej – pobierz pdf

iex_FB_pzu_pza

Partnerzy