wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Sukces naszych wspinaczy na czas na ME w Monachium

Sukces naszych wspinaczy na czas na ME w Monachium

Opublikowano: 16-08-2022; 16:11 przez Piotr Bunsch | Modyfikacja: 18-08-2022; 15:16 przez Jolanta Głowacka

Na ME w Monachium 15 sierpnia odbyły się eliminacje i finały we wspinaczce sportowej na czas. Nasz kraj reprezentowało 5 zawodniczek A.Mirosław , A.Kałucka, N.Kalucka, P.Chudziak, A.Brożek oraz 1 zawodnik M.Dzieński. Nasi reprezentanci już w kwalifikacjach pokazali swoje wysokie możliwości. Oprócz najbardziej utytułowanej Aleksandry Mirosław świetnie zaprezentowały się siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie, Anna Brożek i Patrycja Chudziak. Wszystkie zawodniczki zajęły miejsca od pierwszego do piątego i pewnie wywalczyły awans do półfinału finału. Walka o medale rozegrała się więc między Polkami. Ostatecznie po wyrównanej walce na najwyższym miejscu na podium stanęła Aleksandra Mirosław przed Aleksandrą Kałucką i Natalią Kałucką. Czwarte miejsce przypadło Patrycji Chudziak a piąte Annie Brożek.

Świetnie spisał się również jedyny nasz reprezentant Marcin Dzieński. Świetne biegi Polaka w eliminacjach, półfinałach doprowadziły go do finału. W walce o złoty medal popełnił błąd i ostatecznie został wicemistrzem Europy.

Gratulujemy zawodnikom świetnego występu i zdobytych tytułów.