wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Wild Country oficjalnym partnerem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski

Wild Country oficjalnym partnerem technicznym wspinaczkowej reprezentacji Polski

Opublikowano: 12-04-2022; 13:49 przez Wspinaczka Sportowa | Modyfikacja: 13-04-2022; 12:53 przez Wspinaczka Sportowa

Legendarna marka Wild Country od bieżącego sezonu będzie wspierała wspinaczy reprezentacji Polski, zapewniając zarówno wsparcie sprzętowe, jak i tworząc warunki treningowe.

Tym samym nasi zawodnicy będą startować w zawodach międzynarodowych w świetnie wyglądających i zaprojektowanych strojach sportowych, zapewniających komfort oraz swobodę ruchu. Co ciekawe, Wild Country będzie intensywnie zbierać informację od naszych zawodników, aby jeszcze lepiej sprostać ewentualnym wymaganiom stawianym we wspinaczkowej rywalizacji.

Marka Wild Country narodziła się w Wielkiej Brytanii, natomiast wychowała się na przygodach z całego świata. I to waśnie te przygody sprawiły, że w 1973 roku powstały pierwsze prototypy frendów, które po długich testach i optymalizacjach weszły do produkcji w 1977 roku. Friendy były przełomem we wspinaczce tradowej. Wild Country to 45 lat historii, tradycji i doświadczenia, dzięki któremu pomaga wspinaczom czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji wspinaczkowej.

To z czego przede wszystkim słynie Wild Country to sprzęt wspinaczkowy – i w tym wypadku nasza reprezentacja zostanie solidnie wyposażona m.in. w superlekkie uprzęże Mosquito z unikalnym wskaźnikiem zużycia, a także nagradzany i wychwalany przyrząd asekuracyjny Revo, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo nie zmieniając nawyków podczas asekuracji.

Z odzieżą i sprzętem Wild Country będą mogli się szczegółowo zapoznać fani wspinaczki na specjalnych stoiskach podczas zawodów krajowych PZA.

„PZA dąży do tego, aby naszym zawodnikom zapewniać optymalne warunki startów i przygotowań. Współpraca z Wild Country poprzez swoją jakość i szerokość jest fundamentem, na którym chcemy oprzeć dalszy rozwój naszych możliwości” – wskazuje Piotr Bunsch, przewodniczący Komisji Wspinaczki Sportowej

Na tym jednak nie koniec: w ramach współpracy reprezentacja Polski uzyska dostęp do bazy treningowej Salewa Cube w Bolzano. „Patrząc z perspektywy kalendarza zawodów międzynarodowych, możliwość treningu w Bolzano nie tylko może przynieść efekty sportowe, ale również zapewnić lepszą logistykę i organizację wyjazdów” – podkreśla Paweł Wyciślik, trener Młodzieżowej Kadry Narodowej.

„Jesteśmy dumni, że możemy wpierać zawodników oraz kadrę trenerską reprezentacji Polski we wspinaczce sportowej i pomagać zarówno w dostarczeniu niezbędnych strojów startowych, reprezentacyjnych czy sprzętu, a także zapewnić zaplecze treningowe na ścianie wspinaczkowej Salewa Cube zlokalizowanej w sercu Dolomitów w Bolzano. Sesje treningowe w Centrali firmy będą nie lada okazją do wymiany doświadczeń na temat odzieży oraz sprzętu. Współpraca z Polskim Związkiem Alpinizmu to niewątpliwie duży krok w dalszym rozwoju marki Wild Country” – nadmienia Łukasz Kudła – manager Wild Country oraz Evolv w Polsce.

Współpraca obejmie okres najbliższych trzech sezonów, a rokrocznie będzie optymalizowana pod potrzeby i wymagania naszej reprezentacji.

(tm)

 

 

Partnerzy