wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Zgrupowania Kadry Narodowej Juniorów

Zgrupowania Kadry Narodowej Juniorów

Opublikowano: 11-11-2020; 1:20 przez Jolanta Głowacka

W tym roku tak jak i w ubiegłym były zaplanowane dwa zgrupowania Kadry Narodowej Juniorów w skałach. Niestety tak jak i w każdym innym obszarze życia musieliśmy borykać się z ciągłymi trudnościami. Kilkukrotnie zmianie ulegały terminy oraz miejsca wyjazdu. Ostatecznie udało nam się zorganizować dwa krótkie zgrupowania dla naszej uzdolnionej młodzieży. Pierwsze odbyło się w ostatni tydzień września na Frankenjurze, natomiast drugie miesiąc później w Arco.

Frankenjura

W zgrupowaniu wzięło udział dziewięciu członków kadry narodowej: Roch Kopeć,
Natalia Karaś, Kinga Pałka, Milena Ciechanowska, Grzegorz Łyko, Kostek Sobański, Michał Korban, Piotr Niźnik oraz Martyna Ciechanowska. Ze względu na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe zmuszeni byliśmy do wybierania tych sektorów, które były suche. Wspianliśmy się na skałach: Klinge, Zwergenschloss, Freudenhause, Barenschlucht i Amerikanische Botschaft. Najlepsze przejście wyjazdu należało do Piotrka Niźnika, który pokonał drogę Tanz der Aroganzz 9+/10- Flash, tę samą drogę zrobiła Martyna Ciechanowska, dla której było to trzecie 8a i pierwsze poza granicami kraju, oraz Grzesiek Łyko. Świetnym flashem popisali się Michał Korban i Kostek Sobański, przechodząc Herculesa 9/9+. Ten sam mocno przewieszony i siłowy klasyk pokonały Kinga Pałka i Milena Ciechanowska, dla obu dziewczyn była to nowa życiówka. Popularnością wśród naszych podopiecznych cieszyła się również droga Barentoter 9+ którą zrobili Piotrek, Martyna i Kostek.

Arco

Skład ekipy z powodów zdrowotnych został uszczuplony w stosunku do pierwszego wyjazdu i do Arco pojechali: Kinga Pałka, Milena Ciechanowska, Grzegorz Łyko, Michał Korban, Piotr Niźnik oraz Martyna Ciechanowska. Wspianliśmy się głównie w sektorze Massone, ale również Grottosauro oraz Eremo. Wyjazd należał zdecydowanie do dziewczyn. Kinga Pałka oraz Milena Ciechanowska osiągnęły życiowy wynik prowadząc swoje pierwsze 8a. Kinga zrobiła La cuccina dell’inferno 8a, natomiast Milena Gameboy plus 8a.

Poniżej lista ważniejszych przejść:

Kinga Pałka:

La cucciina dell’inferno 8a RP
Hercules 7c+ RP
Dumbo 7b+ OS
Chicken Modul 7b+ Flash
La Fessura Porta alla Paura 7a+ OS

Milena Ciechanowska:

Gameboy plus 8a RP
Hercules 7c+ RP
Gameboy 7b Flash
Hurricane 7c RP

Martyna Ciechanowska:

Tanz der Aroganzz 8a RP
Barentoter 7c+ RP

Michał Korban:

Caty Mini 8a RP
Hercules 7c+ Flash
Roter Baron 7b+ Flash

Grzegorz Łyko:

Caty Mini 8a RP
Gameboy plus 8a RP
Tanz der Aroganzz 8a RP
Barentoter 7c+ RP
Hercules 7c+ RP
Forbiden line 7c+ RP
Il vizzieto 7c OS
Tunderstorm 7c+ RP
Roter Baron 7b+ OS

Piotr Niźnik:

Caty Mini 8a RP
Red Rock 8a RP
Tanz der Aroganzz 8a Flash
Hurricane 7c OS
Tunderstorm 7c+ OS
Roter Baron 7b+ OS

Roch Kopeć:

Roter Baron 7b+ RP
Dumbo 7b+ RP

Kostek Sobański:

Barentoter 7c+ RP
Hercules 7c+ Flash
Roter Baron 7b+ OS

 

fot. Mateusz Haładaj

Partnerzy
Partnerzy techniczni