wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Badania Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej w IS-PIB i COMS

Badania Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej w IS-PIB i COMS

Opublikowano: 18-09-2019; 13:28 przez Monika Prokopiuk

Powołania na okresowe badania lekarskie dla zawodników Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej oraz badania w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym.

W październiku i listopadzie odbędą się okresowe badania zawodników Kadry Narodowej we wspinaczce sportowej w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej oraz Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym. 

Badania odbędą się w 4 grupach:

I grupa – 14.10.2019 r. – badania w IS-PiB i COMS
II grupa – 15.10.2019 r. – badania w IS-PiB i COMS 
III grupa – 23.10.2019 r. – badania w COMS
IV grupa – 06.11.2019 r. – badania w COMS

(Na badania w IS-PiB zostają powołani tylko zawodnicy z I i II grupy)

Podział na grupy i terminy:

Grupa I

14.10.2019 r. badania IS-PiB i COMS:
1 Rudzińska Aleksandra – KW Kotłownia – trener Mateusz Mirosław
2 Gruszka Konrad – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Tomasz Mazur
3 Kałucka  Aleksandra – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Tomasz Mazur
4 Kałucka Natalia – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Tomasz Mazur
5 Brożek Anna – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Tomasz Mazur
6 Dzieński Marcin – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Tomasz Mazur
7 Fronczak Maciej – UKA – trener Jan Sokołowski
8 Ziętek Jakub – KW Bielsko Biała – trener Robert Wykręt
9 Tkaczyk Jan – Pol-Inowex Skarpa Lublin – trener Grzegorz Gajaszek
10 Chudziak Patrycja – Pol-Inowex Skarpa Lublin – trener Grzegorz Gajaszek
11 Woś Natalia – Pol-Inowex Skarpa Lublin – Grzegorz Gajaszek
12 Malinowski Olaf – Pol-Inowex Skarpa Lublin – Grzegorz Gajaszek
13 Matyjaszczyk Marcelina – Pol-Inowex Skarpa Lublin – Grzegorz Gajaszek
14 Lesiewicz Agata – Pol-Inowex Skarpa Lublin – Grzegorz Gajaszek

Grupa II

15.10.2019 r. badania IS-PiB i COMS:
1 Salach Piotr – KW Wrocław – trener Rafał Strzelecki
2 Zalesiński Szymon – KW Wrocław – trener Sebastian Kurek
3 Klimaszewska Marta – KW Toruń – trener Marcin Wasiak
4 Rudka Maja – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
5 Kupś Ida – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
6 Kupś Kajetan – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
7 Schab Piotr – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
8 Buczek Klaudia – KU AZS PWSZ Tarnów – trener Sylwia Buczek
9 Włodarczyk Małgorzata – KWS Klif Tarnowskie Góry – trener Andrzej Kajdan
10 Kroszka Jan – GTW Gliwice – trener Andrzej Kajdan
11 Bujak Miłosz – Skarpa Bytom – trener Marek Chłopaś
12 Ratajczak Wojciech – KS Skarpa Bytom – trener Marek Chłopaś
13 Janecka Bianka – KW Częstochowa – trener Paweł Wyciślik

Grupa III

23.10.2019 r. badania COMS:
1 Puźniak Mateusz – KW Wrocław – trener Rafał Strzelecki
2 Kieraga Adrian – Pol-Inowex Skarpa Lublin – Grzegorz Gajaszek
3 Błachut Monika – Reni-Sport – trener Anna Mysza
4 Nawój Daria – KS Sportiva Tarnów – trener Edyta Ropek
5 Nowak Alicja – KS Sportiva Tarnów – trener Edyta Ropek
6 Podlewski Bartłomiej – KS Sportiva Tarnów – trener Edyta Ropek
7 Szalecki Oskar – KS Sportiva Tarnów – trener Edyta Ropek
8 Szymczak Adam – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
9 Pełka Wojciech – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
10 Oleszczuk Piotr – UKA – trener Jan Sokołowski
11 Winiarek Bartłomiej – UKA – trener Jan Sokołowski
12 Sobański Konstanty – UKA – trener Jan Sokołowski
13 Dąbrowski Szymon – UKA – trener Paulina Witala

Grupa IV

06.11.2019 r. badania COMS:
1 Niźnik Piotr – Bełchatowski KW – trener Piotr Niźnik senior
2 Łyko Grzegorz – Reni-Sport – trener Anna Mysza
3 Gurba Jan – KW Nowy Sącz – trener Maciej Oczko
4 Kusion Kacper – KS Korona Kraków – trener Maciej Oczko
5 Fajfer Natalia – KW Bielsko Biała – trener Renat Szymański
6 Szymańska Martyna – Bielski Klub Alpinistyczny – trener Renat Szymański
7 Słanek Danuta – KW Bielsko Biała – trener Robert Wykręt
8 Chrzanowska Julia – Sopocki KTJ – trener Marcin Wasiak
9 Janusz Maciej – KW Katowice – trener Andrzej Kajdan
10 Sznajder Arlena – KWS Klif Tarnowskie Góry – trener Andrzej Kajdan
11 Mientus Zuzanna – KS Skarpa Bytom – trener Marek Chłopaś
12 Marciniak Daria – KS Skarpa Bytom – trener Marek Chłopaś
13 Wójcik Barbara – KW Kielce – trener Dominika Sołtys
14 Korban Michał – ŚKA – trener Jakub Lakwa
15 Burczyk Barbara – ŚKA – trener Paweł Kowalski

 

Badania dla powołanych zawodników są obowiązkowe. Trenerzy, rodzice lub zawodnicy proszeni są o potwierdzenie udziału ww. powołanych zawodników w badaniach w wyznaczonych terminach na adres e-mail: monika.prokopiuk@pza.org.pl do dnia 25.09.2019 r.

 

Wszelkie pytania lub wątpliwości prosimy kierować na adres: szkolenie.kws@pza.org.pl

 

Informacje dodatkowe:

Grupa I i II: przyjazd dzień przed badaniami i nocleg w hotelu przy Instytucie Sportu (IS), morfologia krwi będzie wykonana następnego dnia rano tylko w IS, w COMS pozostałe badania, podobnie jak przy poprzednich badaniach; w IS zostaną wykonane także m. in. testy i badania fizjologiczne typu: Test Wingate, ocena równowagi kwasowo-zasadowej, oznaczenie mleczanu, testy biomechaniczne i inne testy specjalne pod kątem wspinaczki sportowej.

Pozostałe informacje organizacyjne zostaną opublikowane w kolejnym komunikacie.

Partnerzy
Partnerzy techniczni