wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Informacja o spotkaniu KWS, Zespołu ds. szkolenia i trenerów

Informacja o spotkaniu KWS, Zespołu ds. szkolenia i trenerów

Opublikowano: 3-04-2020; 11:15 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 3-04-2020; 11:16 przez Arkadiusz Kamiński

W poniedziałek 30 marca br. obyło się spotkanie (skype) Komisji Wspinaczki Sportowej, Zespołu ds. szkolenia KWS i zaproszonych trenerów. W spotkaniu uczestniczyli: Ewa Białkowska, Monika Prokopiuk, Paulina Witala, Edyta Ropek, Piotr Bunsch, Arkadiusz Kamiński, Mateusz Mirosław, Andrzej Kajdan, Robert Wykręt, Rafał Kanowski, Michał Łodziński, Marcin Wasiak, Tomasz Mazur, Mateusz Szczucki, Sebastian Kurek, Paweł Kowalski. 

Ewa Białkowska i Arkadiusz Kamiński przedstawili obecną sytuację związaną z zawodami krajowymi i międzynarodowymi, w szczególności zmiany jakie do tej pory nastąpiły w kalendarzu zawodów IFSC, omówiono również dotychczasowe informacje jakie pojawiają się ze strony IFSC i zapowiedzi kolejnych zmian. Po wymianie zdań o obecnej sytuacji, wyłoniła się dyskusja na temat tego, ile czasu trenerzy potrzebują na przygotowanie zawodników po zakończeniu obowiązujących obostrzeń i powrocie do normalnego funkcjonowania (ścian i obiektów treningowych). Dyskutowano nad potencjalnymi terminami zawodów, zwłaszcza tych najważniejszych – Mistrzostw Polski. Tu zwrócono uwagę, że wiele zależy od dat zawodów mistrzowskich IFSC – świata i Europy, natomiast wszyscy byli zgodni co do tego, że  im więcej tego czasu będzie tym lepiej. Z drugiej strony szkolenie powinno pozwolić na przeprowadzenie kwalifikacje do MŚJ i MEJ, co oznacza, że kwalifikacje powinny odbyć się przed terminem rejestracji na te zawody. Dyskutowano również nad zachęcaniem i podtrzymaniem motywacji do treningu u zawodników. 

Zebrani umówili się na kolejne spotkanie (Skype) pod koniec kwietnia. Trenerzy zainteresowani udziałem w tym spotkaniu proszeni są o przesłanie zgłoszenia na adres: kws@pza.org.pl 

P.S. Już po spotkaniu KWS otrzymała kolejną zapowiedź zmian ze strony IFSC Europe – poniżej lub do pobrania w pliku PDF

 

2020-04-03-ifsc-europe

Partnerzy
Partnerzy techniczni