wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Siostry Kałuckie wywalczyły siódme i ósme miejsce podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires

Opublikowano: 9-10-2018; 6:24 przez Wspinaczka Sportowa

W miniona niedzielę 7 października wspinaczka sportowa zadebiutowała na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. W skład reprezentacji Polski weszły dwie zawodniczki AZS PWSZ Tarnów Aleksandra i Natalia Kałuckie, pod opieką Tomasza Mazura.

Format olimpijski, w którym rozgrywana jest wspinaczka sportowa podczas Igrzysk Olimpijskich polega na kombinacji trzech konkurencji: na czas, boulderingu i prowadzenia.

Zrzutekranu_2018-10-07-14-27-45-738

Aleksandra i Natalia Kałuckie bardzo dobrze wystartowały w koronnej dla siebie konkurencji na czas, zajmując po niej odpowiednio pierwsze i drugie miejsca. Po podsumowaniu całej rywalizacji we wszystkich konkurencjach nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na 7 i 8 pozycji. W tym formacie do finału mogło awansować tylko 6 najlepszych zawodniczek, a więc niewiele zabrakło do bezpośredniej walki o olimpijskie medale.

W Buenos Aires wystartowało 21 zawodniczek w całego świata.