wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 16.09.2014

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 16.09.2014

Opublikowano: 16-09-2014; 2:00 przez mteg | Modyfikacja: 15-01-2015; 18:29 przez

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:
Ditta Kicińska, Piotr Xięski, Tomasz Poznański, Wojciech Grzesiok, Michał Waś, Iwona Bocian, Bogusław Kowalski, Marek Wierzbowski, Marcin Zwoliński.

Goście:
Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy: 1. Komisja Medyczna.

  Jest potrzeba stworzenia nowej komisji medycznej, ponieważ istniejąca nie funkcjonuje. Padła propozycja, aby powierzyć to zadanie Piotrowi Kończakowskiemu. Michał Waś zaproponował również nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Medycyny Gorskiej.
 2. Przygotowania do Festiwalu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju.

  Jest już przygotowany scenariusz, na miejscu trzeba ustalić dyżury przy obsłudze stoiska PZA.
 3. Spotkanie w Sejmie RP- relacja.

  Marek Wierzbowski krótko zrelacjonował wizytę w Sejmie gdzie uczestniczył w posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki dotyczącym bezpieczeństwa turystyki i rekreacji w górach oraz działalności i planów na przyszłość PZA.
 4. KWS.

  Omówiono konflikty jakie występują w środowisku wspinaczki sportowej, związane z podziałem środków finansowych na organizację poszczególnych imprez.
 5. Współpraca z Firmą Alpina.

  Nawiązaliśmy współpracę z producentem zegarków Alpina.
 6. SMS-y dla NS – podpisanie umowy.

  Została przygotowana do podpisania umowa z Eurokoncept dotycząca płatnych SMS-ów na rzecz Naszych Skał.
 7. Biuletyn.

  J. Głowacka prosiła o pomoc i dostarczenie materiałów do nowego Biuletynu PZA, nad przygotowaniem którego trwają prace redakcyjne.
 8. 10. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem.

  W dniach 3-7 września w Zakopanem odbyły się 10. Spotkania z Filmem Górskim. W ramach Spotkań oprócz pokazu filmów, można było uczestniczyć m.in. w zajęciach Akademii Górskiej, zawodach wpisujących się w zestawienie kalendarza Mistrzostw Polski w boulderingu Zako Boulder Power, oraz w wielu pokazach i spotkaniach z światowej klasy himalaistami.
 9. Umowy z organizatorami zawodów.

  Należy opracować standardowy wzór umowy i podpisywać ją z organizatorami zawodów, by uniknąć problemów z rozliczaniem imprez sportowych.
 10. Rozdysponowanie wolnych środków .

  Zarząd uznał, że celowe jest przypomnienie składom wszystkich komisji PZA, że wszelkie decyzje finansowe związane ze zmianą sposobu wydatkowania wszelkich środków finansowych PZA muszą być konsultowane ze składem Zarządu.

Partnerzy
Partnerzy techniczni