wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Aleksandra Mirosław Mistrzynią Europy we wspinaczce na czas

Aleksandra Mirosław Mistrzynią Europy we wspinaczce na czas

Opublikowano: 10-10-2019; 10:56 przez Arkadiusz Kamiński

W dniach 4-6 października odbyły się Mistrzostwa Europy w konkurencji wspinaczki na czas oraz w konkurencji prowadzenie. Reprezentację Polski na te zawody tworzyli: Aleksandra Mirosław, Anna Brożek, Patrycja Chudziak, Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Marcin Dzieński.

Wszyscy nasi reprezentanci wystartowali w konkurencji wspinaczki na czas, a w konkurencji prowadzenie wystartowała jedynie Natalia Kałucka osiągając 30 miejsce.

Wielkim sukcesem może poszczycić się Aleksandra Mirosław, która zdobyła tytuł Mistrzyni Europy 2019 r., tytuł ten zdobyła pierwszy raz w karierze, ale nastąpił on 2 miesiące po zdobyciu przez Olę tytułu Mistrzyni Świata oraz wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

20191004-07

Kolejnymi rezultatami osiągniętymi przez naszych reprezentantów to bardzo dobre, ale nielubiane przez zawodników 4 miejsce Aleksandry Kałuckiej, 6 miejsce Patrycji Chudziak, 12 pozycja Anny Brożek i 13 miejsce Natalii Kałuckiej.

Jedyny nasz reprezentant w męskiej rywalizacji Marcin Dzieński zajął 16 pozycję.

Poniżej kilka zdań na temat swojego startu od Aleksandry Mirosław.

Na ME w Edinburgh’u stawiła się cała europejska czołówka czasówkarzy. Dla mnie już eliminacje pokazały, ze Rosjanki łatwo tytułu nie oddadzą i są dobrze przygotowane do tych zawodów. Eliminacje przebiegły po mojej myśli, chociaż czas uzyskany przez Julię Kaplinę był imponujący. Z subiektywnych odczuć mogę powiedzieć ze zdecydowanie spokojniejsza głowa podeszłam do tych zawodów niż na MŚ w Japonii.  Pierwsza runda jak zawsze nie należała do najszybszych, każda z nas rozkręcała się z biegu na bieg. Ja miałam przed sobą dwa trudne biegi – w ósemkach i czwórkach gdzie musiałam się zmierzyć ze świetnie dysponowana Rosjanka a następnie dobrze znana francuska. Finał to tak naprawdę była walka o wszystko. Na pewno gratulacje należą się całej ekipie Polskiej, która w komplecie zameldowała się w sobotnich finałach. Jeśli chodzi o organizacje zawodów to wszystko przebiegało zgodnie z planem, nie było opóźnień, ani incydentów technicznych.

Oli gratulujemy kolejnego sukcesu, wspinaczka na czas, to nasza królewska konkurencja.

Zdjęcia: Piotr Drożdż

Autor: Andrzej Kajdan

20191004-01

 

Partnerzy
Partnerzy techniczni