wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Wsparcie projektu Annapurna IV na Polak Potrafi

Wsparcie projektu Annapurna IV na Polak Potrafi

Opublikowano: 7-09-2015; 21:07 przez mteg

Projekt wytyczenia nowej drogi na południowo-zachodnim filarze Annapurny IV powstał w głowach nie tylko aktualnych uczestników wyprawy jak również najważniejszych osobistości polskiego himalaizmu (m.in. Janusza Majera wybitnego himalaisty).

Rejon działania charakteryzuje się szczególnie trudnym dostępem. Możliwy transport śmigłowcem stanowi największą część budżetu ekspedycji jak również barierę, która skutecznie powstrzymuje zespoły z całego świata aby zmierzyć się z tą szczególną, dziewiczą ścianą. Cel ten jest wielkim wyzwaniem, potencjalny sukces stałby się wybitnym osiągnięciem na skalę światową plasującym polski himalaizm w ścisłej światowej czołówce.

Wyprawa wspierana jest przez Polski Związek Alpinizmu i jest jednym z najważniejszych projektów na 2015 rok.

annapurna

”W trakcie naszej wieloletniej przygody z górami wspinaliśmy się na najbardziej spektakularne i wymagające szczyty. Za każdym razem za naszymi wyprawami stały osoby, bez których nigdy nie wyruszylibyśmy na tak wymagające ścieżki. Nasze sukcesy to przedewszystkim ludzie, ich wsparcie i mocno zaciśnięte kciuki. Jedną z wielkich motywacji naszego wspinania jest inspirowanie naszych rodaków, mlodzieży oraz pokazywanie, że jako Polacy potrafimy mierzyć się z największymi celami na świecie. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć nasz projekt, będziecie jego nierozerwalną częścią :)”

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 22:00 08.10.2015 otrzyma co najmniej 53223 zł wsparcia

polakpotrafi.pl/projekt/annapurna

Dziękujemy :)
Marcin Tomaszewski, Janusz Gołąb, Michal Król

Partnerzy
Partnerzy techniczni