wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > MAS Ultra 24-godzinny maraton wspinaczkowy

MAS Ultra 24-godzinny maraton wspinaczkowy

Opublikowano: 5-06-2024; 8:36 przez Barbara_Batko

Już w najbliższą sobotę 8 czerwca startuje XV edycja Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Wciąż można spędzić wspinaczkowy dzień w wyjątkowy sposób, mierząc się w dwuosobowych zespołach z wyzwaniem pokonania jak największej ilości dróg w wspinaczkowych i takim ich dobraniu, aby zgromadzić jak największą ilość punktów.

Jest na to czas mniej więcej od 10:00 (koniec odprawy startowej) do 17:00, do kiedy trzeba oddać karty startowe.

20220612_180210

W tym roku listy dróg wraz z punktacją są udostępnione już przed startem, a więc można do działań wspinaczkowych na MASie podejść w oparciu o plan i przekonać się czy potraficie zrealizować cele, jakie sobie wyznaczycie.

Wciąż można się zapisać (https://mas.kw.krakow.pl/xvzapisy/),

można też przejrzeć zawczasu punktację (https://mas.kw.krakow.pl/xvlista-drog/),

warto też zapoznać się z regulaminem. Spotykamy się o 9:00 na Dupie Słonia w Dolinie Będkowskiej. Odprawę przed startem Memoriału w wersji Classic zaplanowano na godzinę 9:30.

Od kilku sezonów klasyczna formuła rywalizacji w ramach MAS została rozszerzona o próbę dla prawdziwych twardzieli. Mowa o formacie MAS Ultra. Formuła zawodów Ultra zakłada wspinanie 24-godzinne. Przy czym pierwsza część zawodów Ultra (do porannej odprawy w sobotę pod Dupą Słonia) to wspinanie wyłącznie w dolinie Kobylańskiej. Końska dawka wspinania (można choć nie trzeba wspinać się całą noc) rusza w piątek od godziny 17:00. Odprawa zespołów odbędzie się 16:30 pod Remizą w Będkowicach.

Zapraszamy do uczestnictwa. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone, ale nagrody losujemy też wśród wszystkich startujących. Tradycyjnie też wyjątkową pamiątką będzie koszulka memoriałowa, którą otrzymają wszyscy startujący.

Spotkajmy się na Memoriale, to już piętnasty raz!

Partnerzy