wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Nie żyje Andrzej Piekarczyk

Nie żyje Andrzej Piekarczyk

Opublikowano: 21-11-2021; 9:46 przez Emilia Karnecka | Modyfikacja: 28-11-2021; 20:13 przez Emilia Karnecka

Ze smutkiem informujemy, że wczoraj zmarł Andrzej Piekarczyk. Andrzej przez wiele kadencji był członkiem i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PZA oraz Rady Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Był dr farmakologii i kierował Zakładem Farmakologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Zaczął się wspinać w roku 1960, kierował obozami klubowymi w masywie Mont Blanc i w Norwegii (uczestniczył w I przejściu północno-wschodniego filara Midre Dyrhaustind). Był uczestnikiem i kierownikiem wypraw w góry Alaski, wspinał się w Kaukazie, Tien-szanie, Górach Fańskich, Kamczatki, na Kilimandżaro i w Wysokim Atlasie.

Andrzej jest autorem licznych prac naukowych z farmakologii oraz o tematyce alpinistycznej. Publikował m.in. w takich czasopismach jak „Taternik”, „Góry”, „Poznaj Świat” czy w internetowym „Głosie Seniora”. Andrzej jest autorem rozdziału w książce „W górach” (2009) oraz książek „Wędrowanie po Wachanie” (2017) i „Okruchy górskie. Wspomnienia z górami w tle” (2018). Andrzej Piekarczyk był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu oraz Klubu Wysokogórskiego w Warszawie.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.


Pogrzeb ś.p. Andrzeja Piekarczyka odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2021 r. o godz. 14.30 w Warszawie na Cmentarzu Północnym. Uroczystości odbędą się w Sali B. Cmentarz Komunalny Północny – ul. K. Wóycickiego 14, Wólka Węglowa.

Partnerzy
Partnerzy techniczni