wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka skalna > Rusza unikatowy projekt Korona Polskich Skałek! Dołącz i zagłosuj

Rusza unikatowy projekt Korona Polskich Skałek! Dołącz i zagłosuj

Opublikowano: 27-05-2019; 15:35 przez Emilia Karnecka | Modyfikacja: 30-05-2019; 10:58 przez Emilia Karnecka

Miłośnicy szczytów mają Koronę Gór Polski. Dlaczego więc wspinacze nie mogą mieć swojej własnej – Korony Polskich Skałek? Polski Związek Alpinizmu oraz Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” objęły patronatem akcję organizowaną przez markę Simond by Decathlon, która ma na celu wyłonienie listy najlepszych dróg wspinaczkowych w kraju.

Najpiękniejsze, z najciekawszymi przechwytami, a może dające najwięcej satysfakcji? To Wy zadecydujecie, które drogi wspinaczkowe stworzą Koronę. Wystarczy wejść na stronę internetową akcji, a następnie zgłosić swoją propozycję (jedną, dwie lub trzy drogi) i uzasadnić wybór. Jury przedyskutuje głosy i opracuje ostateczny kształt Korony.

Akcja ma na celu popularyzację dróg wspinaczkowych jak i poprawę bezpieczeństwa w skałkach. Każde zgłoszenie to 5 zł przekazane przez Decathlon na konto „Naszych Skał”. Sumę przeznaczymy na konserwację i wymianę asekuracji na drogach wspinaczkowych w całym kraju. Ale to jeszcze nie wszystko! Powstanie przewodnik z drogami wspinaczkowymi, który każdy głosujący otrzyma w formie PDF.

Które klamy lub krawądki wspominasz z największym rozrzewnieniem? Nie zwlekaj – odśwież pamięć i zaproponuj drogi wspinaczkowe, które powinny stworzyć Koronę!

Zgłoszenia: www.decathlon.pl/korona.html

KoronaPolskichSkalek_poziom

Partnerzy