wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Walne Zgromadzenie ISMF Paryż 14.10.2023

Walne Zgromadzenie ISMF Paryż 14.10.2023

Opublikowano: 25-10-2023; 18:52 przez Jolanta Głowacka

ismf

 

 

Monika Strojny i Marek Wierzbowski reprezentowali Polski Związek Alpinizmu podczas Walnego Zgromadzenia ISMF w Paryżu 14. października 2023 roku. Regula Meier została ponownie wybrana na Prezesa ISMF. Podkreśliła jak ważne jest inwestowanie w młode pokolenia, które są przyszłością tego sportu. Zapewniła również, że ostatni rok upłynął na współpracy z głównymi interesariuszami społeczności sportów zimowych w tym z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim oraz Komitetem Organizacyjnym Zimowych Igrzysk Milano Cortina 2026.Jordi Canals został wybrany Sekretarzem Generalnym, Pierre-François Dupont Wiceprezesem ds. sportu i wydarzeń, Ramone Cooper Wiceprezesem ds. marketingu i komunikacji, a Monika Strojny Członkiem Rady jako przedstawiciel związku członkowskiego.

Armenia, Litwa, Ukraina, Kazachstan i Albania zostały przyjęte jako nowi pełnoprawni członkowie Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wysokogórskiego, zwiększając tym samym łączną liczbę członków do 47 federacji pochodzących z czterech kontynentów.Walne Zgromadzenie potwierdziło, że ISMF będzie przestrzegać i stosować zalecenia MKOl dotyczące sankcji lub innych podobnych ograniczeń nałożonych na członków krajowych ISMF i sportowców. Członkowie Walnego Zgromadzenia mieli okazję zobaczyć i zatwierdzić sprawozdanie finansowe z poprzedniego roku oraz zatwierdzić budżet na 2024 rok. W głosowaniu wybrano również gospodarzy kolejnych Zgromadzeń. W 2024 roku będzie to Baku (Azerbejdżan), a w 2025 roku Cancun (Meksyk).

Ponad 20 federacji narodowych wzięło udział w serii warsztatów, podczas których przeanalizowano plany marketingowe na najbliższy sezon, sytuację finansową ISMF, a także zasady i poziom przygotowań olimpijskich. Przedstawiono również nowych pracowników organizacji: Jordi Millastre będzie odpowiadał za Marketing i Komunikację, a Zuzana Rychlikova za organizację eventów.

fot. ISMF

Partnerzy