wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka skalna > Krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek

Krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek

Opublikowano: 9-04-2019; 18:11 przez Emilia Karnecka

Od środy (3 kwietnia 2019 r.) jesteśmy o kolejny krok bliżej do legalnego wspinania na Zubowych Skałach w rezerwacie Pazurek. Podczas posiedzenia Małopolskiej Regionalnej Rady Ochrony Przyrody (to taka „rada nadzorcza” dla RDOŚ), po burzliwej dyskusji (oj, nie było łatwo!) pozytywnie (choć z pewnymi warunkami, które właśnie negocjujemy), zaopiniowano projekt zarządzenia o udostępnieniu do wspinania rezerwatu wraz z trójstronnym porozumieniem PZA-RDOŚ-Nadleśnictwo Olkusz.

Przypomnijmy, że zgodnie z warunkami narzuconymi przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w zeszłym roku rejon został reekipowany przez ekipę pod wodzą Waldka Podhajnego ringami i stanowiskami Fixe dostarczonymi przez niezawodnego partnera Naszych Skał – firmę Sudetica Verticaliaticalia. Już blisko, ale prosimy o cierpliwość i powstrzymanie się od wspinania.

W posiedzeniu RROP wzięli udział (gościnnie) Miłosz Jodłowski i Włodek Porębski. Miłym akcentem było pożegnanie wieloletniej Wojewódzkiej Konserwator Przyrody, Bożeny Kotońskiej, sprzyjającej, a przynajmniej rozumiejącej, potrzeby wspinaczy. Dziękujemy, Pani Dyrektor!

728x90_1

 

Partnerzy