wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z telekonferencji Zarządu w dn. 04.09.2013

Relacja z telekonferencji Zarządu w dn. 04.09.2013

Opublikowano: 4-09-2013; 2:00 przez mteg | Modyfikacja: 13-11-2013; 19:41 przez

W zebraniu wzięli udział:
Zarząd:
Piotr Xięski, Ditta Kicińska, Iwona Bocian, Miłosz Jodłowski, Marek Wierzbowski, Wojciech Grzesiok, Marek Grądzki, Marcin Zwoliński, Tomasz Poznański, Bogusław Kowalski.Gość:
Renata Wcisło

Omówiona następujące sprawy: 1. Sytuacja kryzysowa w KWS.

  Z uwagi na zaistniałą sytuację kryzysową w obecnym składzie KWS ustalono, iż Tomasz Poznański z ramienia Zarządu zostaje oddelegowany do przygotowania nowego składu Komisji Wspinaczki Sportowej.
 2. Festiwal w Lądku Zdroju – stan przygotowań.

  Temat przesunięty na kolejne zebranie.
 3. Spotkanie z KW Kraków w lipcu z Naszymi Skałami i PZA.

 4. Podczas spotkania zostały przedyskutowane wątpliwości KW Kraków co do statusu Naszych Skał (NS) oraz umocowania Włodka Porębskiego do reprezentowania NS.

 5. Sprawy tatrzańskie.

  W tym sezonie tabory zamknęły się dodatnim wynikiem finansowym, choć sytuacja nadal jest trudna i nie pozwala na poważniejsze inwestycje. Pomimo to do TPN zostało wystosowane pismo o wyrażenie zgody na budowę wiaty na Polanie Rogoźniczańskiej. Obecnie w oczekiwaniu na decyzję ze strony Parku.
 6. Raport BP – aktualny stan.

  Z uwagi na fakt, iż nie wszyscy członkowie Zarządu mieli możliwość na zapoznanie się z Raportem dalsza szczegółowa dyskusja (i ew. decyzje) została przesunięta na późniejszy termin.
 7. Explorers Festival Łódź (6-10/11/2013) – możliwość wystawy pokonkursowej „Życie na koniuszkach palców”.

  Temat przesunięty na kolejne zebranie.
 8. Wspinaczka drytoolingowo-lodowa – podsumowanie tematów przed sezonem zimowym oraz potencjalne utworzenie dedykowanej komisji w PZA.

  Zgodnie z ostatnimi ustaleniami z tego roku zdecydowano, iż wystosowane zostanie zapytanie do Wspinania.pl czy nadal są zainteresowani organizacją imprez w randze Pucharu. B. Kowalski, T.Poznański zadeklarowali ponadto rozmowy z innymi reprezentantami tej dyscypliny jako alternatywy dla koordynacji tego typu imprez.

Partnerzy