wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 25.11.2014

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 25.11.2014

Opublikowano: 25-11-2014; 1:00 przez mteg | Modyfikacja: 22-01-2015; 16:05 przez

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:
Ditta Kicińska, Piotr Xięski, Tomasz Poznański, Wojciech Grzesiok, Michał Waś, Marek Wierzbowski, Miłosz Jodłowski

Goście:
Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy: 1. Administrator Bezpieczeństwa Informacji i Administrator Danych Osobowych dla PZA.

  Omówiono konieczność dostosowania bazy danych do obecnych przepisów dotyczących przetwarzania i przechowuwania danych osobowych. M.Waś poinformował o obowiązku odbycia szkolenia osób mających dostęp do bazy danych.
 2. Prośba o bezpłatny dostęp do wydań archiwalnych Taternika.

  Zwrócono się do PZA z prośbą o bezpłatne udostępnienie archiwalnych numerów „Taternika” w wysokiej rozdzielczości. Zarząd postanowił odmówić, ponieważ materiał ten jest płatny a do zapoznania się z treścią wystarczy bezpłatny dostęp do wydań w niskiej rozdzielczości.
 3. Biuletyn PZA.

  Ustalono, że kwartalnik będzie nadal tworzony w obecnej, bardziej rozbudowanej formie.
 4. Pomoc po pożarze u Haliny i Jacka Czechów.

  Do chwili obecnej została udzielona pomoc finansowa z Funduszu Berbeki oraz dobrowolnych składek kolezanek i kolegów. Ponad dwadzieścia osób zaangażowało się również w bezpośrednią pomoc przy usuwaniu skutków pożaru.
 5. KFG

  Dopracowano ostatnie szczegóły związane z obecnością PZA na KFG.
 6. Kalendarz PZA na rok 2015.

  Należy porozmawiać z Fundacją Kukuczki o możliwości wydania wspólnego kalendarza na rok 2015.
 7. Oferta Infomax.

  Po zapoznaniu się z ofertą „Infomaxu” dotyczącą nowej strategii rozwoju „Taternika” stwierdzono iż założenia i kierunki zmian nie są zbieżne z oczekiwaniami odbiorców. Postanowiono podziękować „Infomaxowi” za włożoną pracę, jednak nie wprowadzać w życie zaprezentowanej koncepcji.
 8. Nowy redaktor Taternika.

  W związku z rezygnacją redaktor naczelnej „Taternika” R. Wcisło należy poszukać osoby, która podejmie się pełnienia Jej obowiązków.
 9. Badania lekarskie na zawodach.

  Ustalono, iż w zawodach (zarówno w półfinałach i jak i finałach) we wspinaczce sportowej wszyscy zawodnicy muszą mieć bezwzględnie aktualne badania lekarskie. Jednocześnie można przeprowadzić równoległe zawody towarzyskie w których wymóg posiadania badań nie musi być obligatoryjnie spełniony.

  Uzgodniono, że w narciarstwie wysokogórskim w przypadku zawodów rangi Pucharu Polski muszą być różne trasy dla amatorów i profesjonalistów.
 10. Sytuacja finansowa Naszych Skał.

  W styczniu, po wpłynięciu wszystkich należności, konto Naszych Skał powinno się zbilansować. Jednak w przyszłości istnieje realne zagrożenie konieczności zredukowania etatu W. Porębskiego z uwagi na brak wystarczających środków finansowych. Trzeba zweryfikować jakie są rzeczywiste możliwości dofinansowania Naszych Skał przez Fundację Kukuczki.

Partnerzy