wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 10.11.2015

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 10.11.2015

Opublikowano: 10-11-2015; 1:00 przez mteg | Modyfikacja: 17-12-2015; 20:51 przez

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:
Piotr Xięski, Ditta Kicińska, Wojciech Grzesiok, Marek Wierzbowski, Piotr Kubicki, Tomasz Poznański, Iwona Bocian, Bogusław Kowalski.

Sekretariat Zarządu:
Jolanta Głowacka.

Podczas spotkania omówiono następujące tematy: 1. Taternik – podsumowanie spotkania z 09/11/2015

  Krótko podsumowano skypekonferencję członków Zarządu PZA z przedstawicielem wydawnictwa Infomax G. Bielejcem, która odbyła się w dniu 09/11/2015r w temacie dalszego funkcjonowania Taternika. W agendzie zostały ujęte m.in. tematy związane z wynagrodzeniem redakcji, konkursem na redaktora naczelnego, wprowadzeniem zasad i procedur dotyczących przekazu relacji do Taternika z dofinansowywanych przez PZA wypraw) oraz dot. kompetencji Rady Wydawniczej, sposobu zapisu umowy z Infomax dot. przekazania składki celowej 5zł/członka (uchwalonej przez WZD PZA).

  Zebrani stwierdzili, iż niezależnie od tego, czy ktoś z Zarządu ostatecznie wejdzie do składu Rady Wydawniczej to wszelkie decyzje strategiczne G. Bielejca, w tym Rady Wydawniczej, powinny być na bieżąco przekazywane do wiadomości Zarządu. Po powołaniu grupy dyskusyjnej dot. Taternika Zarząd również powinien mieć do niej dostęp.
 2. KFG – udział PZA

  W. Grzesiok zobligował się do przygotowania na potrzeby Festiwalu materiałów zdjęciowych/filmowych do prezentacji na stoisku PZA.
 3. Przygotowanie PZA do World Games 2017

  P. Xięski zwrócił się do T. Poznańskiego o krótkie podsumowanie przygotowań PZA do udziału w World Games 2017r. Sytuacja nie jest zła, KWS PZA jest w kontakcie z organizatorami TWG2017 i stosowne działania są podejmowane, choć jest jeszcze dość wiele niedoprecyzowanych kwestii.
 4. Akademickie Mistrzostwa Świata 2016

  Wychodząc z tematu Akademickich Mistrzostw Świata 2016 została poruszona kwestia wymogów formalnych ubezpieczenia cosób, które pracują przy konstrukcji ścian i dróg wspinaczkowych. Uznano to za kwestie ważną i wymagającą wprowadzenia formalnych reguł postępowania.
 5. Zaległości składek klubów członkowskich

  Ditta Kicińska zobligowała się do kontaktu z klubami speleologicznymi, W. Grzesiok z KW Opole, a M. Wierzbowski z KW Warszawa w temacie wyjaśnienie w opłacaniu składek.
 6. Fundacja Wspinka

  Krótko przedyskutowana została sprawa kolejnych pism fundacji „Obywatelska Wspinka” wzywających PZA do odpowiedzi w trybie informacji publicznej, związanych z realizacją i finansowaniem projektów ekiperskich

Partnerzy