wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 19.04.2016

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 19.04.2016

Opublikowano: 25-05-2016; 17:03 przez Jolanta Głowacka

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:

Iwona Bocian, Ditta Kicińska, Marek Wierzbowski, Bogusław Kowalski, Piotr Xięski, Miłosz Jodłowski, Tomasz Poznański, Marcin Zwoliński, Wojciech Grzesiok

Sekretarz Zarządu: Jolanta Głowacka

Omówiono następujące sprawy:

1. Reklama w przewodniku po Jurze.

Zdecydowano o zamieszczeniu w przewodniku dwóch reklam – jednej prezentującej 4 podstawowe dyscypliny sportu reprezentowane w Związku oraz drugiej promującej instruktorów PZA.

2. Stan przygotowań do WZD.

Omówiono pokrótce rezerwację noclegów, posiłków, wspólnego grilla po zakończeniu obrad w sobotę. Wskazano osoby, które mogą się zająć na miejscu sprawami organizacyjnymi (prowadzenie zgromadzenia, sekretariat). J. Głowacka zwróciła uwagę na brakujące sprawozdania poszczególnych komisji.

3. Taternik.

Omawiano głównie sprawy finansowe, sposoby rozliczenia redaktora naczelnego i jego zastępcy. Zwrócono również uwagę na znaczny wzrost obecności Taternika w mediach społecznościowych, przekładający się na zwiększenie zainteresowania pismem, a także zwiększenie nakładu i prenumeraty.

4. Zmiany przepisów we wspinaczce sportowej.

Dyskutowano o proponowanych zmianach w przepisach. Ustalono, że T. Poznański przeredaguje tekst i głosowanie nastąpi na grupie dyskusyjnej.

5. Kurs trenerski.

W najbliższy weekend (23-24.04) jest planowana unifikacja dla instruktorów biorących udział w szkoleniach – zweryfikowanie umiejętności wspinaczki na drogach wielowyciągowych. Dyskutowano możliwość przesunięcia jednego zjazdu na czerwiec.

6. Sprawy tatrzańskie.

B. Kowalski i M. Jodłowski przedstawili sytuację dostępu, szkolenia i przewodnictwa w Tatrach polskich i słowackich.

Partnerzy