wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 21.03.2023

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 21.03.2023

Opublikowano: 18-04-2023; 15:35 przez Jolanta Głowacka

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:

Piotr Pustelnik, Miłosz Jodłowski, Piotr Xięski, Marek Wierzbowski, Iwona Bocian, Piotr Bunsch, Wadim Jabłoński, Monika Strojny, Agnieszka Szrek-Burczyk.

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka, Barbara Batko

Komisja Rewizyjna: Michał Kochańczyk

Omówiono następujące zagadnienia:

  1. Kampania społeczna pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”.

W reakcji na pismo z MSiT dotyczące kampanii Państwowej Komisji ds. Pedofilii Zarząd zadecydował, iż PZA włącza się w działania Komisji poprzez zamieszczanie na stronie Związku odnośnych banerów oraz otrzymanych informacji.

  1. Nazwy marketingowe Klubów wspinaczki sportowej.

Ustalono, iż od początku 2024 r. będą obowiązywały, nowe zasady używania przez Kluby nazw klubowych w połączeniu z nazwami marketingowymi. Zasady te zostaną przekazane Klubom z wyprzedzeniem aby mogły być uwzględniane przy zawieraniu umów sponsorskich.

  1. Głosowanie członków kadry wspinaczki sportowej.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 1 z dn. 21.03.2023 r. o dołączeniu do kadry narodowej wspinaczki sportowej następujących zawodników: Michał Muzaj – UKA Warszawa, Mateusz Muzaj – UKA Warszawa, Patryk Ruzicki – ŁKW Łódź, Mikołaj Barabas – Pol-Inowex Skarpa Lublin.

Wynik głosowania

Za – 9
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

  1. Nadanie uprawnień Instruktora Narciarstwa Wysokogórskiego.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 2 z dn. 21.03.2023 r. o przyznaniu uprawnień Instruktora Narciarstwa Wysokogórskiego następującym osobom: Tomasz Kamiński – UKA Warszawa, Janusz Szczepaniak-Krupowski – UKA Warszawa, Krzysztof Buławski – KW Kraków.

Za – 9
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

  1. Umowa z PPF HASCO-LEK SA.

Zarząd wyraził zgodę na dystrybucję materiałów promocyjnych pozostałych po współpracy z Firmą PPF HASCO-LEK SA.(2019 r.) na rzecz organizacji pożytku publicznego, instytucji wspierających sport, w tym lokalnych klubów sportowych.

  1. Umowa sponsorska z Garminem.

Przedstawiono propozycję firmy Garmin (-technologia oparta na GPS przydatna w sporcie, fitnessie) odnośnie umowy sponsorskiej. Uzgodniono przeanalizowanie draftu umowy do końca marca.

  1. Zmiany i sytuacja kadrowa w Biurze PZA.

W związku z rezygnacją z pracy w biurze jednej osoby uzgodniono konieczność pozyskania nowego pracownika biurowego.

  1. Wniosek KSWSiW o dołączenie do składu komisji

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 3 z dn. 21.03.2023 r. o dołączeniu do składu Komisji Szkolenia Wspinaczki Sportowej i Wysokogórskiej Jarosława Liwacza.

Wynik głosowania

Za – 3
Przeciw – 1
Wstrzymało się – 5

  1. Objęcie patronatem książki Rafała Froni.

Zarząd zadecydował o objęciu patronatem książki Rafała Froni „Skalny Pielgrzym” (-wyprawa na Nanda Devi w 2019 i Broad Peak w 2022).

 

Partnerzy