wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 24.05.2022

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 24.05.2022

Opublikowano: 18-10-2022; 15:03 przez Jolanta Głowacka | Modyfikacja: 18-10-2022; 15:04 przez Jolanta Głowacka

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Piotr Pustelnik, Marek Wierzbowski, Piotr Xięski, Agnieszka Szrek-Burczyk, Piotr Bunsch, Monika Strojny, Miłosz Jodłowski, Monika Kurowska

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka
Dyrektor biura: Marzena Szydłowska

 

Omówiono następujące sprawy:

 

  1. Wolne wnioski z SWZD w 2021.

Piotr Pustelnik zobowiązał się do omówienia wolnych wniosków z poprzedniego WZD na zbliżającym się Walnym Zgromadzeniu Delegatów

  1. Wniosek R. Kanowskiego o podniesienie stawek tzw. „kilometrówki”.

Po dyskusji w sprawie kosztów i możliwości wydatkowania dodatkowych środków okazuje się, że Związku nie stać na podwyższenie stawki za km.

  1. Start zawodników z Ukrainy w zawodach wspinaczki sportowej .

Piotr Bunsch przybliżył sytuacje związaną ze startem zawodników z Ukrainy w zawodach krajowych. Ustalono, że zawodnicy z Ukrainy będą dopuszczeni na równych prawach również do zawodów w randze Mistrzostw Polski z zastrzeżeniem, że w sytuacji gdy zawodnik UA wygra zawody, przyznany mu zostanie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, a pierwszy Polak zostanie Mistrzem Polski. Potencjalny problem zajmowania przez zawodników UA miejsc w finale zostanie rozwiązany poszerzeniem ilości osób startujących w finale.

Zarząd zdecydował, że na ten moment PZA nie będzie zmieniać przepisów w celu umożliwienia wydawania licencji zawodnikom z Ukrainy.

  1. Podwójna nazwa klubu – współzawodnictwo.

Klub KW Trójmiasto wnioskował o możliwość użycia dwóch nazw marketingowych wyświetlanych w wynikach i rankingach zawodów Wspinaczki sportowej tj. Triblok KW Trójmiasto i Murall KW Trójmiasto. Zarząd zdecydował nie wyrazić zgody. Każdy klub może mieć jedną nazwę zawierająca nazwę sponsora lub partnera.

  1. PZA 4 UA raport z działań oraz dylematy w sprawie założenia zbiórki na zrzutka.pl

Przedyskutowano dylematy związane ze zbiórką funduszy dla zawodników z Ukrainy. Po przeanalizowaniu aktualnych przepisów ustalono, że zasięgniemy opinii w firmie doradztwa podatkowego.

Partnerzy