wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 29.08.2023

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 29.08.2023

Opublikowano: 24-10-2023; 9:30 przez Barbara_Batko | Modyfikacja: 24-10-2023; 9:31 przez Barbara_Batko

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Marek Wierzbowski, Piotr Pustelnik, Agnieszka Szrek-Burczyk, Piotr Xięski, Boris Poleganow, Monika Strojny, Miłosz Jodłowski, Iwona Bocian, Piotr Bunsch

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka, Barbara Batko, Anna Sitek

Goście: Michał Kochańczyk, Magdalena Dacy, Stanisław Dacy

Omówiono następujące sprawy:

1. Informacja M. Golicza o konieczności inwestycji w infrastrukturę serwera.

Spotkanie rozpoczął P. Xięski od sprawy serwera PZA i działania dyskursu. Według danych M. Golicza są możliwe 2 rozwiązania:

  • Inwestycja w infrastrukturę serwera dyskurs.pza.org.pl 
  • Decyzja o rezygnacji i równoczesne działanie w sprawie uruchomienia alternatywnego narzędzia.

Członkowie Zarządu zastanawiali się czy Workspace spełni oczekiwania Związku. Należy skontaktować się z B. Ciszyńską w temacie wyboru nowego narzędzia informatycznego, której S. Dacy przekazał ten temat.

2. Uchwała o pełnomocnictwie w celu wprowadzenia zmian w statucie.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 1 z dnia 29.08.2023 r. o upoważnieniu M. Wierzbowskiego i B. Poleganowa do złożenia wniosku o zatwierdzenie zmian w statucie Polskiego Związku Alpinizmu i reprezentowanie Zarządu w korespondencji z Ministerstwem.

Wynik głosowania:
Za – 7
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

3. Uchwała o pełnomocnictwie dla Anny Sitek.

M. Wierzbowski wyjaśnił, że pełnomocnictwo jest konieczne, aby Anna Sitek mogła jednoosobowo podpisywać dokumenty niezbędne do realizacji umów z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 2 z dnia 29.08.2023 r. o udzieleniu pełnomocnictwa dla Anny Sitek do występowania w imieniu PZA do Ministerstwa w kwestiach związanych z realizacją zawartych już umów.

Wynik głosowania:
Za – 7
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

Pustelnik dołączył do zebrania.

4. Uchwała w sprawie nadania uprawnień Instruktora Wspinaczki Skalnej.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 3 z dnia 29.08.2023 r. w sprawie nadania uprawnień Instruktora Wspinaczki Skalnej Pawłowi Zielińskiemu i Robertowi Pallusowi.

Wynik głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

5. Festiwal Górski w Lądku-Zdroju.

M. Dacy krótko zrelacjonowała stan przygotowań do udziału w Festiwalu w Lądku.

P. Bunsch dołączył do zebrania.

6. Ścianki wspinaczkowe Polskiego Związku Alpinizmu. Oferty miasta Lądek Zdrój (Maciej Sokołowski) oraz Towarzystwa Miłośników w Gór (Stanisław Barabaś).

Ściankami wspinaczkowymi zainteresowane są miasto Lądek-Zdrój oraz Towarzystwo Miłośników Gór. Polski Związek Alpinizmu wesprze memoriał Iwony Buczek poprzez nieodpłatne użyczenie ściany. 

Zdaniem A. Szrek-Burczyk wraz z udostępnieniem ścianek wspinaczkowych należy sporządzić stosowną umowę użyczenia oraz protokół zdawczo-odbiorczy na czas memoriału Iwony Buczek.

P. Bunsch opuścił zebranie.

7. Uchwała w sprawie powołanie do Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej.

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 4 z dnia 29.08.2023 r. w sprawie powołania do Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej Bartłomieja Żytkiewicza.

Wynik głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

8. Uchwała w sprawie zatwierdzenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów w prowadzeniu – Helsinki w dniach 15-16.09.2023

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 5 z dnia 29.08.2023 r. w sprawie zatwierdzenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów w prowadzeniu – Helsinki w dniach 15-16.09.2023.

Reprezentacja:
Maja Oleksy
Małgorzata Kurek
Pola Pietkiewicz
Maria Lipkowicz
Tymon Ostafiński

Wynik głosowania:
Za – 7
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 1

9. Film biograficzny o Jurku Kukuczce.

J. Głowacka krótko przedstawiła sprawę filmu biograficznego o Jurku Kukuczce. 

W. Kukuczka ma być jego koproducentem.

Zarząd zdecydował o udzieleniu patronatu. Oficjalne pismo w tej sprawie zostanie wysłane z Biura. Zdaniem P. Xięskiego należy zastrzec sobie prawo w jaki sposób kwestia udzielonego patronatu zostanie zaprezentowana w niniejszej produkcji.

10. Podsumowanie spotkania członków Zarządu z Taternikiem.

M. Dacy krótko zrelacjonowała uzgodnienia z Taternikiem. Ustalono, że będą wytypowane określone osoby w celu konsultowania proponowanych tematów. Dodatkowo zostaną zaproponowane osoby ze środowiska wspinaczkowego, które mogą merytorycznie zasilić redakcję. Dodatkowo będzie również potrzebna osoba, która będzie uczestniczyła w kolegium redakcyjnym. Sugerowana jest także ankieta do klubów członkowskich, aby dowiedzieć się jakie tematy interesują klubowiczów.

Skypekonferencja zakończyła się o 22:30.

Protokołowała: Iwona Bocian

 

Partnerzy