wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 30.08.2016

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 30.08.2016

Opublikowano: 18-10-2016; 13:14 przez Jolanta Głowacka

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd:

Piotr Pustelnik, Piotr Xięski, Monika Strojny, Arkadiusz Kamiński, Marek Wierzbowski, Marek Kujawiński

Sekretarz Zarządu: Jolanta Głowacka

Omówiono następujące sprawy:

1. Trójbój wspinaczkowy

Na olimpiadzie w 2020r. w Tokio ma pojawić się nowa dyscyplina – wspinaczka sportowa – w trzech konkurencjach wspinaczki: wspinanie na czas, prowadzenie i bouldery. W tej chwili nie ma jeszcze ustalonych zasad rozgrywania zawodów na IO. IFSC podejmie decyzję w 2017r. w sprawie generalnych zasad obowiązujących na olimpiadzie. Przedyskutowano propozycję stworzenia nieoficjalnego rankingu, ponieważ jeszcze nie wiadomo, jakie będą przepisy. Zdaniem KWS nie należy podejmować żadnych wiążących decyzji, dopóki nie zostaną wyjaśnione zasady. Kiedy zostaną określone zasady i przepisy można rozważać dalsze kroki, jak np. powoływanie kadry narodowej. Wstępne informacje mają być zaprezentowane przez IFSC podczas Mistrzostw Świata w Paryżu. Prezes PZA Piotr Pustelnik zwróci się z zapytaniem do MSiT na temat zwiększenia , przyznania dodatkowych środków finansowych w związku z włączeniem wspinaczki sportowej do programu Igrzysk Olimpijskich i koniecznością przygotowania zawodników.

2. Organizacja The World Games 2017

Dnia 22 sierpnia odbyło się spotkanie z komitetem organizacyjnym TWG 2017 we Wrocławiu. A. Kamiński zdał relacje Zarządowi z tego spotkania. Dwa główne tematy dotyczyły ścian wspinaczkowych i zaangażowania KWS PZA w organizację zawodów.

3. Relacja z warsztatów w TPN

Piotr Xięski zdał relację z 3 dni warsztatów, które odbyły się w TPN. Zwrócił uwagę na postęp we wzajemnych relacjach. Dyrekcja i Rada Naukowa TPN sprzyjają udostępnianiu terenów wspinaczkowych i innych aktywności w Tatrach. Nastąpiła zmiana koncepcji udostępniania pewnych obszarów na zasadach dynamicznych. Prawdopodobnie w najbliższym sezonie nastąpi dopuszczenie narciarzy do dróg taternickich.
Dostaliśmy obietnicę finansowania środkami z funduszu leśnego m.in. kanalizacji oraz podpiwniczenia Betlejemki (realizacja 2017-18), podpięcia Szałasisk do kanalizacji (do 2021r. Skanalizowana ma być Dolina Rybiego Potoku)

Partnerzy