wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka sportowa > Puchar Regionalny w boulderingu – Gdańsk 2018

Puchar Regionalny w boulderingu – Gdańsk 2018

Opublikowano: 16-11-2018; 6:32 przez Arkadiusz Kamiński | Modyfikacja: 16-11-2018; 8:39 przez Arkadiusz Kamiński

Dnia 1 grudnia 2018 w Gdańsku odbędzie się Puchar Regionalny PZA w boulderingu dla dzieci w kategoriach wiekowych dzieci młodszych, dzieci, młodzików i juniorów młodszych. 

1. Organizacja

BlokFit Boulder Center Gdańsk 

2. Partnerzy

Polski Związek Alpinizmu, Klub Wysokogórski Trójmiasto, Tuttu – specjaliści od odzieży i sprzętu turystycznego, Polar Sport, EDGE Poland, 

3. Uczestnictwo

W zawodach mogą uczestniczyć tylko dzieci zamieszkujący województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie. O uczestnictwie w zawodach decyduje miejsce zameldowania a nie przynależność do Klubu Sportowego. Zawodnik w dniu zawodów będzie zobowiązany do okazania dokumentu ze zdjęciem potwierdzający adres zameldowania.

Wszyscy zawodnicy muszą posiadać pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach – dokument do pobrania ze strony PZA.

Brak zgody rodziców/opiekunów prawnych dyskwalifikuje ze startu w zawodach. Zawodnicy mogą wystartować jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Osoby biorące udział w rozgrywkach nie powinny mieć przeciwwskazań do uprawiania sportów wysiłkowych i w razie wątpliwości powinny poddać się wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia. Odpowiedzialność za niewykonanie badań i wynikające z tego powodu wypadki i konsekwencje prawne spadają na ich prawnych opiekunów. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zawodach osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie rozgrywania zawodów.

Ubezpieczenie zawodników od nieszczęśliwych wypadków leży w gestii poszczególnych zawodników, trenerów i kierowników ekip. Organizator nie przewiduje dodatkowego ubezpieczenia dla zawodników.

4. Kategorie wiekowe

Zawody będą odbywały się w formule flash w czterech kategoriach:

 • dzieci młodsze – 2009 i młodsze, (do 9 lat)
 • dzieci – 2008-2007, (10-11 lat)
 • młodzicy – 2006-2005, (12-13 lat), 
 • juniorzy młodsi – 2004-2003 (14-15 lat). 

5. Rejestracja i opłata startowa

Rejestracja drogą elektroniczną odbywa się przez formularz zgłoszeniowy na stronie PZA. Lista zapisanych uczestników dostępna jest tu. Zapis w dniu zawodów będzie możliwy tylko i wyłącznie gdy zostanie zrealizowany na minimum godzinę przed startem danej grupy eliminacyjnej. 

Start możliwy jest po potwierdzeniu udziału w dniu zawodów, zapoznaniu się z regulaminem zawodów oraz ściany wspinaczkowej.

Opłata startowa wynosi 30 zł i pobrana zostanie przy rejestracji w dniu zawodów. (pod warunkiem wcześniejszej rejestracji on-line). Koszt zapisu w dniu zawodów: 40 zł 

Termin zapisów to 28.11.2018 godzina 23:59. 

6. Format zawodów

Bouldering – Konkurencja zostanie rozegrana w formule:

Eliminacje

Formuła flash – wspólne wspinanie (brak ewidencji prób, ewidencja bonus/top + prawidłowy start). Przygotowanych zostanie około 20 problemów na czas eliminacji. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania będzie 10-12 baldów.

Finały

Finały (łącznie dla kategorii Dzieci, Młodzicy i Juniorzy Młodsi) w formacie pół-finałów zawodów seniorskich na 3 lub 4 problemach (5 minut / boulder bez wcześniejszej prezentacji problemów).

W kategorii Dzieci Młodsze nie zostanie rozegrana runda finałowa (decydujące będą wyniki po eliminacjach). 

Do finału dostaje się 6 dziewczynek i 6 chłopców z odpowiednich kategorii.

7. Harmonogram

Sobota, 01.12.2018

Dzieci młodsze

 • 9.00 – otwarcie BlokFit, rejestracja uczestników
 • 09:30 – zakończenie rejestracji uczestników, 
 • 9.30 – wspólna rozgrzewka dla kategorii Dzieci Młodsze,
 • 9.50 – wytłumaczenie zasad dla kategorii Dzieci Młodsze,
 • 10.00 – 11.30 – eliminacje Dzieci Młodsze i od razu po nich rozdanie nagród w kategorii Dzieci Młodsze,

Eliminacje Dzieci

 • 10:30 – 11:00 – rejestracja dla kategorii Dzieci
 • 11.00 – wspólna rozgrzewka dla kategorii Dzieci,
 • 11.20 – wytłumaczenie zasad dla kategorii Dzieci,
 • 11.30 – 13.00- eliminacje w kategorii Dzieci,

Eliminacje Młodzicy i Juniorzy Młodsi

 • 12:00 – 12:30 – rejestracja dla kategorii Młodzików i Juniorów Młodszych, 
 • 12.30- wspólna rozgrzewka dla kategorii Młodzicy i Juniorzy Młodsi,
 • 12.50 – wytłumaczenie zasad dla kategorii Młodzicy i Juniorzy Młodsi,
 • 13.00 – 14.30 – eliminacje kategorii Młodzicy i Juniorzy Młodsi,

Finały Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych

 • 15.00 – zamknięcie strefy dla wszystkich finalistów/finalistek,
 • 15.30 – start finałów,
 • 17.30-18.00 – Ogłoszenie wyników zawodów i dekoracja zwycięzców w kategoriach Dzieci, Młodzicy i Juniorzy Młodsi.

8. Bezpieczeństwo

Osoby biorące udział w rozgrywkach nie powinny mieć przeciwwskazań do uprawiania sportów wysiłkowych i w razie wątpliwości powinny poddać się wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym i dobry stan zdrowia. Odpowiedzialność za niewykonanie badań i wynikające z tego powodu wypadki i konsekwencje prawne spadają na ich prawnych opiekunów. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zawodach osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie rozgrywania zawodów.

Zawodnicy są zobowiązani przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i wykonywać polecenia wydawane przez organizatorów zawodów. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które uczestnik zobowiązany jest zapewnić we własnym zakresie.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku nie przestrzegania zasad bezpieczeństwa, regulaminu zawodów, regulaminu obiektu BlokFit Boulder Center Gdańsk oraz poleceń wydawanych przez operatorów ściany wspinaczkowej.

9. Informacje dodatkowe organizatora

Przystąpienie do zawodów jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie uczestników imprezy i umieszczanie ich zdjęć w relacjach z zawodów zamieszczanych w internecie.

10. Osoby oficjalne

Dyrektor zawodów: Kamil Bocheński, tel. 662 109 340, kamil.bochenski@blokfit.pl

Sędziowie PZA: Hanna Sieczko, Zbigniew Czerwiński

Główny konstruktor dróg: Krystian Markiewicz

Konstruktorzy dróg: Krystian Markiewicz, Marek Wołkanowski, Kuba Nadolski

 

 

 

 

 

 

Partnerzy