wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Jaskinie > Jaskinia Wielka Śnieżna – komunikat PZA

Jaskinia Wielka Śnieżna – komunikat PZA

Opublikowano: 27-08-2019; 20:08 przez Ewelina Raczyńska | Modyfikacja: 25-09-2019; 15:17 przez Joanna Haremza

W związku z wydarzeniami w Jaskini Wielkiej Śnieżnej – Rodziny naszych pozostałych w jaskini Kolegów, bliscy i taternicy jaskiniowi – przechodzimy przez bardzo trudne chwile.

Dramat naszych Kolegów wywołuje w środowisku jaskiniowym wiele emocji. Apelujemy do wszystkich o umiar i powstrzymanie się od pochopnych wypowiedzi i osądów. W naszym odczuciu ocena przebiegu akcji ratowniczej powinna być prowadzona po jej zakończeniu.

Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu, Komisja Taternictwa Jaskiniowego i Grupa Ratownictwa Jaskiniowego odcinają się od wniosku o wszczęcie postępowania, który został złożony w prokuraturze przez osobę prywatną, w sprawie działania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.

Chcemy podkreślić, że akcja w Wielkiej Śnieżnej jest ogromnym wyzwaniem dla całego środowiska i instytucji ratowniczych. Stoimy na stanowisku, że tak złożona akcja ratownicza powinna być punktem wyjścia do dyskusji na temat zasad i możliwości współdziałania w przyszłości.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję niesienia pomocy naszym Kolegom.

 

Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu
Komisja Taternictwa Jaskiniowego
Grupa Ratownictwa Jaskiniowego

Partnerzy
Partnerzy techniczni