wróć
Polski Związek Alpinizmu

Polki górą w Daone!

Opublikowano: 1-08-2012; 18:46 przez mteg

Zawodniczki MKS Tarnovia Edyta Ropek i Klaudia Buczek zdominowały podium trzeciej eliminacji Pucharu Świata, która odbyła się w miniony weekend we włoskim Daone.

PŚ na czas w Daone.

Edyta Ropek zwyciężyła w finałowym pojedynku z Klaudią Buczek, dla której jest to pierwszy seniorski, międzynarodowy sukces. Dla Edyty jest to czwarte zwycięstwo na zaporze wodnej w Daone. Trzecia z Polek, Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lublin po awansie do finału uplasowała się na ósmej pozycji.

Najwyżej z startujących Polaków uplasował się Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów, zajmując 10 miejsce. Kolejny Paweł Sikora (niezrzeszony) zajął 13 miejsce. Sporego pecha miał jeden z faworytów tych zawodów, Łukasz Świrk, który odpadł od ściany w 1/8 finału i ostatecznie sklasyfikowany został na 15 miejscu.

W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zajęła Alina Gaydamakina z Rosji. Wśród mężczyzn zwyciężył Ukrainiec Jarosław Gontaryk, przed Rosjanami Wojciechem Wajczekowskim i Sergiejem Sinitsynem.

Kolejna eliminacja seniorskiego Pucharu Świata na czas odbędzie się 1 września we włoskim Arco.

Reprezentację Polski we wspinaczce sportowej ubiera marka Alpinus.