wróć
Polski Związek Alpinizmu
Uncategorized > Stopień Młodszego Konstruktora Polskiego Związku Alpinizmu

Stopień Młodszego Konstruktora Polskiego Związku Alpinizmu

Opublikowano: 24-03-2022; 12:56 przez Piotr Bunsch | Modyfikacja: 26-05-2022; 0:04 przez Piotr Bunsch

LINK DO KOMUNIKATU:  http://pza.org.pl/uncategorized/komisja-wspinaczki-sportowej-zaprasza-do-aplikowania-na-stanowisko-mlodszego-konstruktora-polskiego-zwiazku-alpinizmu

Młodszy konstruktor dróg PZA – wyniki aplikacji 

Spośród nadesłanych zgłoszeń na stanowisko młodszego konstruktora PZA, Komisja Wspinaczki Sportowej wyłoniła do dalszego etapu szkolenia dwóch kandydatów: Krzystofa Szalachę oraz Jacka Kaczanowskiego.

Zakwalifikowani w porozumieniu z koordynatorem ds konstruktorów dróg ustalili wstępny przebieg szkolenia i imprezy PZA w trakcie których odbędą kolejne jego etapy. Podstawą do zaliczenia, każdego etapu będzie pozytywna opinia szefa zespołu oraz konstruktorów tworzących dany zespół.

Ukończenie szkolenia będzie honorowane nadaniem tytułu konstruktora Polskiego Związku Alpinizmu, który uprawnia do pracy przy wydarzeniach PZA oraz zostanie ogłoszone w osobnym komunikacie.

Młodszy konstruktor PZA
Profesjonalizacja zawodu oraz nieduża liczba wydarzeń wspinaczkowych w ciągu roku wymaga od Polskiego Związku Alpinizmu zmiany podejścia do rekrutacji i szkolenia przyszłych konstruktorów dróg oraz boulderów. Proponowane w zeszłych latach jednorazowe kursy oraz staże zostaną zastąpione przez co najmniej roczne szkolenie, którego charakter oraz długość będzie dostosowywana indywidualnie.

Początkiem roku kalendarzowego Polski Związek Alpinizmu rozpocznie rekrutację na stanowisko młodszego konstruktora PZA. Warunki aplikacji, wymagania wobec kandydatów, konieczne formalności oraz terminy składania CV będą publikowane w osobnym komunikacie.

Ilość miejsc na stanowisko młodszego konstruktora w danym roku, będzie uzależniona od kalendarza imprez oraz decyzji Komisji Wspinaczki Sportowej podjętej w porozumieniu z szefami zespołów przygotowujących wydarzenia w danym roku. 

Wybrane kandydatki/kandydaci przystąpią do szkolenia, w ramach którego będą mieli okazję zdobywać doświadczenie oraz układać bouldery i drogi wspinaczkowe na oficjalnych zawodach PZA.

Szkolenie będzie obejmować minimum 5 wydarzeń, w tym co najmniej dwa boulderowe i dwa na prowadzenie. Szczegółowy plan szkolenia będzie konsultowany i indywidualizowany z wybranymi kandydatami oraz z szefami konstruktorów wydarzeń w danym roku.

Zawody juniorskie, nie mogą stanowić ponad połowy listy wydarzeń w ramach szkolenia.

Podstawą do zaliczenia, każdego etapu będzie pozytywna opinia szefa zespołu oraz konstruktorów tworzących dany zespół. Opinia będzie zawierać ocenę dotyczącą umiejętności:

  • interpersonalnych, 
  • pracy w zespole,
  • wspinaczkowych,
  • realizacji postawionych celów. 

Ponadto, w celu doskonalenia warsztatu oraz dalszego przebiegu szkolenia kandydatki/a, szef zespołu wyszczególni pozytywne lub negatywne aspekty pracy kandydatki/a. 

Kwestie sporne lub budzące wątpliwości na którymkolwiek etapie szkolenia, rozstrzygać będzie KWS w porozumieniu z szefami zespołów przygotowujących wydarzenia w danym roku.

Ukończenie szkolenia będzie honorowane nadaniem tytułu konstruktora Polskiego Związku Alpinizmu, który uprawnia do pracy przy wydarzeniach PZA.

 

Więcej informacji udziela:
Piotr Smaroń –  koordynator ds. konstruktorów dróg,
Komisja Wspinaczki Sportowej

______________________________________________________________________ 

Polub profil Polskiego Związku Alpinizmu na Facebook
Obserwuj profil Poland Climbing Team na Instagramie
Polub profil Poland Climbing Team na Facebook
Przewijaj profil Poland Climbing Team na Twitterze.

Komisja Wspinaczki Sportowej PZA
e-mail:  kws@pza.org.pl

Partnerzy