wróć
Polski Związek Alpinizmu

Sukcesy naszych w Taghii

Opublikowano: 5-10-2015; 17:42 przez mteg

24.09.2015 została poprowadzona w całości droga Widmo, przez zespół Marcin Opozda (KW Kraków) i Tomasz Samitowski (KS Korona). W składzie ekipy byli również Michał Brożyna (KS Korona) i Grzegorz Grochal (KS Korona).

widmo


Tadrarate w całej okazałości, Widmo biegnie niemalże środkiem ściany. (fot. Rafał Porębski)


Droga została wytyczona w 2004 roku przez zespół G.Grochal,T.Samitowski, B.Fic bez poprowadzenia ostatniego najtrudniejszego wyciągu z szacowaną wstępnie wyceną 8a+(projekt)

Po ponad 10 latach krakowskiemu zespołowi udało się skutecznie dokończyć dzieła.


Widmo topo

Zaktualizowane topo WidmaOto jak relacjonuje sukces jeszcze z Maroka Michał Mischa Brożyna:

„Główny cel wypadu został osiągnięty 24.09.2015 Widmo zostało poprowadzone w całości (8a, ok. 490m) – droga jest w całym przebiegu wymagająca i bardzo trudna. Drogę poprowadził Marcin z Uśmiechem, ja byłem z nimi w ścianie jako support (szedłem na drugiego dbając o styl :), a Ges czuwał nad nami od góry organizując wsparcie żywnościowe + biwak, który ostatecznie nie był konieczny (droga została zrobiona w jeden dzień).”


Ze „starymi wyjadaczami” do wąwozu Taghia pojechała również młodzież – Piotr Białas i Mateusz Szmajda (UKA). Efektem sportowym działalności tego zespołu jest przejscie drogi Baraka na Oujdad (7b, 675m) ok. 39h.


Pełniejszą relację zamieścimy po powrocie wspinaczy z Maroka.


widmo wyciag


Marcin Opozda na wyciągu 7c+ (wcześniej pociągnął 8a OS:). (fot. Grzegorz Grochal)

Partnerzy