wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Wspinaczka wysokogórska > Obóz unifikacyjno-szkoleniowy w Morskim Oku

Obóz unifikacyjno-szkoleniowy w Morskim Oku

Opublikowano: 15-11-2017; 12:18 przez Emilia Karnecka

W terminie 15 – 22 grudnia 2017 roku odbędzie się obóz wspinaczkowy w Morskim Oku pod patronatem Komisji Szkolenia i Wspinaczki Wysokogórskiej PZA.

Podczas tego obozu planujemy wspinanie na długich drogach w rejonie Morskiego Oka, ale nie tylko. W dni odpoczynkowe planowane jest doszkalanie między innymi z zakresu profilaktyki lawinowej, z zasad poruszania się po lodowcu i wychodzenia ze szczelin, czy budowania stanowisk asekuracyjnych w niesprzyjającym ku temu terenie.
Jakie cele zostaną ostatecznie zrealizowane zależy od pogody i zastałych warunków wspinaczkowych.

UWAGA! Nie ma wymogu uczestnictwa na całym obozie.

Dofinansowanie:
Dofinansowanie pokrywa noclegi w starym schronisku w MOKu oraz obecność instruktorów, którzy będą mieli za zadanie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wspinaczek z uczestnikami obozu oraz podczas wspomnianych zajęć.

Opiekunami na obozie będą:
Janek Kuczera (Instruktor Alpinizmu PZA, aktywny wspinacz) oraz Łukasz Depta (Instruktor Alpinizmu PZA, aktywny wspinacz).

Na obóz zapraszamy osoby aktywne wspinaczkowo w szczególności osoby młode. Na tym wyjeździe w dużym stopniu zależy nam na integracji środowiska.

Kryteria naboru:
– Ukończone 18 lat
– Członkostwo w klubie zrzeszonym w PZA
– Zaświadczenie lekarskie od lekarza medycyny sportu o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki
– Prowadzenia w górach zimą dróg na poziomie minimum M5, 400m przewyższenia
– Posiadanie aktualnego wykazu przejść w bazie PZA

Mile widziany:
– kurs taternicki zimowy,
– zgrane zespoły,
ale nie jest to konieczne.

Liczba miejsc jest ograniczona, nabór trwa do 30 listopada (tj. czwartek) 2017r.

Chętnych, którzy chcieli by uczestniczyć w obozie proszę o emaila na adres:
jankuczera@gmail.com

Obóz ten jest częścią projektu unifikacyjnego PZA, w którym mniej doświadczeni wspinacze z aspiracjami sportowymi wspinają się pod okiem bardziej doświadczonych kolegów. Celem projektu jest wsparcie rozwoju wspinaczy w preferowanym wieku 21-30 lat z różnym doświadczeniem w rozwoju wspinaczkowym; od „tradu” w skałach, poprzez ubezpieczone drogi wielowyciągowe, po górskie wspinanie – letnie i zimowe. Poza wspinaniem celem jest też integracja środowiska wspinaczkowego oraz wymiana doświadczeń. W realizację projektu zaangażowani będą instruktorzy PZA, a także aktywni i doświadczeni wspinacze z długoletnim stażem. W dalszej perspektywie planowane są coroczne obozy w skałkowe rejony tradowe i wielowyciągowe oraz górskie, zarówno latem jak i zimą. Decydującym kryterium naboru będzie odpowiedni wykaz przejść oraz kryteria wiekowe.

Partnerzy