wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Mistrzostwa Świata w Claut – dzień 2

Mistrzostwa Świata w Claut – dzień 2

Opublikowano: 22-02-2011; 16:52 przez mteg

21 lutego w Claut startowała młodzież. Tego dnia odbył się bieg indywidualny, w którym uczestniczyło czterech polskich zawodników: dwie juniorki- Ania Tybor i Paulina Figura, kadetka Agata Cikowska, oraz kadet Bartek Bargiel.

Po dzisiejszych biegach indywidualnych młodzieży Polska awansowała na 6. miejsce wśród 21 państw uczestniczących w Mistrzostwach Świata w Claut. Zawdzięczamy ten dobry wynik przede wszystkim świetnemu występowi juniorki Pauliny Figury, która zajęła 4. miejsce (1h39’48”) i dzielnej kadetce Agacie Cikowskiej, która pomimo że na pierwszym zjeździe złamała nartę, ukończyła zawody na 6. miejscu (2h13’48”). Na ostatnim zjeździe jechała na narcie otrzymanej na puncie kontrolnym od zasłużonego mistrza Adriano Greco, wieloletniego trenera Włochów. 12. miejsce zajęła Anna Tybor, a 15. Bartłomiej Bargiel.

paulina_ania_indywidual

Trasa miała 1000 metrów deniwelacji, w czasie których do pokonania były 3 podejścia (270m, 630m, 100m). Biegła głównie w lesie, częściowo pokrywała się z trasą wczorajszych teamów.

Jutro 7 naszych startuje w wertikalu rozgrywanym w Piancavallo.