wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Mistrzostwa Świata w Claut – dzień 4 JEST MEDAL!!!

Mistrzostwa Świata w Claut – dzień 4 JEST MEDAL!!!

Opublikowano: 23-02-2011; 20:52 przez mteg

Ania Figura wywalczyła brązowy medal w kategori espoir podczas sprintów rozgrywanych w Piancavallo.

Dzisiaj (środa, 4. dzień Mistrzostw Świata w Claut) rozegrano sprint w Piancavallo na trasie o deniwelacji 85 m (dla wszystkich kategorii) przy pięknej słonecznej pogodzie. Anna Figura zdobyła brązowy medal w kategorii espoir, wygrywając finał B pań z czasem 4’04”,01. Zwyciężyła Szwajcarka Mireille Richard przed Mistrzynią Świata z wertikalu Hiszpanką Mireią Miro-Varela.

andrzej bargiel w claut

Do finału juniorek awansowała Paulina Figura, zajmując w nim 5 miejsce z czasem 4’27”,31. W finale kategorii kadet startowała Agata Cikowska, zajmując ostatecznie 6. miejsce (poprawiając w finale swój czas z eliminacji o 35,07 sekundy). 8. miejsca zajęły Anna Tybor w kategorii junior, Julia Wajda w kategorii espoir oraz Andrzej Bargiel w kategorii espoir, przy czym Julia i Andrzej mieli szanse na lepszą lokatę (Andrzej był nawet na 1. miejscu w najwyższym punkcie trasy swojego ćwierćfinału, ale nie utrzymał tej pozycji wskutek trudności z wpięciem buta w wiązanie do zjazdu). Bartek Bargiel był 16., Klaudia Tasz 25., Szymek Zachwieja 39., Mariusz Wargocki 59.

ania figura w claut

W łącznej punktacji po 4 dniach Mistrzostw, Polska awansowała na 5. miejsce wśród 21 uczestników, co jest wynikiem najlepszym w historii dotychczasowych startów naszej ekipy w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Jutro bieg indywidualny seniorów.