wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Mistrzostwa Polski 2019 w zespołach i Puchar Polski 2019 w narciarstwie wysokogórskim za nami

Mistrzostwa Polski 2019 w zespołach i Puchar Polski 2019 w narciarstwie wysokogórskim za nami

Opublikowano: 19-02-2019; 17:02 przez Emilia Karnecka

W sobotę 16 lutego na Hali Miziowej odbył się 19 już Puchar Pilska  narciarstwie wysokogórskim, W tym roku zawody miały rangę Mistrzostw Polski e teamach oraz finałowej, jedne z dwóch, edycji Pucharu Polski. W zawodach zorganizowanych przez Klub Skialpinistyczny Kandahar wystartowało 49 2 osobowych zespołów, w tym przedstawiciele Czech, Słowacji i Ukrainy. Trasa liczyła 15 km i 1300 m przewyższenia i dzięki sprzyjającej pogodzie (ciepło i słonecznie) zapewniła zawodnikom, oprócz zaciętej rywalizacji, również wiele pozytywnych wrażeń estetycznych.

Klasyfikacja generalna mężczyzn XIX Pucharu Pilska:

  1. Jambrich Vlado i Volnar Peter ​(SK), klub: naholu.sk, czas: 1:40:10,2
  2. Trizna Lukáš i Laštik Juraj (SK), klub: Skialp Bobrovec, James Dolný Kubín ​, czas:  1:40:26,8
  3. Jankura Adam i Fraňo Peter (SK),  TJ Tatranska Lomnica Salomon/Suunto, czas:  1:44:45,1

Klasyfikacja generalna kobiet XIX Pucharu Pilska:

  1. Januszyk Iwona Tybor Anna, KS Kandahar/Alpinka Ski Trab Team i KW Zakopane, czas: 2:02:38,3
  2. Kozielska Magdalena Tomasiak Natalia, Dynafit i Salomon Sunto Team, czas: 2:20:28,4
  3. Solik Agnieszka Czeczott Małgorzata, KS Kandahar i UKA, czas: 2:41:28,0

Klasyfikacja Mistrzostw Polski:

Mężczyźni:

  1. Elantkowski Jan, Rząsa Franciszek, TKN Tatra Team, czas: 1:45:21,6
  2. Piętka Marcin, Mikołajczyk Tyberiusz, KS Kandahar/GOPR Beskidy, KS Kandahar/Alpinka SkiTrab Team, czas: 1:46:30,8
  3. Żebracki Jacek Zachwieja Szymon, KS Kandahar/Alpinka, KS Kandahar/GOPR Podhale, 1:46:46,9

Kobiety:

  1. Januszyk Iwona Tybor Anna, KS Kandahar/Alpinka Ski Trab Team i KW Zakopane, czas: 2:02:38,3
  2. Kozielska Magdalena Tomasiak Natalia, Dynafit i Salomon Sunto Team, czas: 2:20:28,4
  3. Solik Agnieszka Czeczott Małgorzata, KS Kandahar i UKA, czas: 2:41:28,0

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski:

Mężczyźni – kategoria senior/weteran/espoir:

  1. Mikołajczyk Tyberiusz, KS Kandahar / Alpinka SkiTrab Team
  2. Andrzejewski Piotr, MXE Cieszyn
  3. Kałuża Jerzy,

Kobiety – kategoria seniorka/weteranka/espoirka:

  1. Januszyk Iwona, KS Kandahar/ Ski Trab/ Scarpa/ Attiq
  2. Solik Agnieszka, KS Kandahar
  3. Czeczott Małgorzata, UKA

Mężczyźni – kategoria nestor:

  1. Tywonek Tomasz, TKN Tatra Team
  2. Drzygała Krzysztof, GOPR Wałbrzych
  3. Niessner Piotr, KS Kandahar

Puchar Polski 2019 – pobierz pdf

Mistrzostwa Polski team 2019 – pobierz pdf

Puchar Pilska 2019 – pobierz pdf

Partnerzy
Partnerzy techniczni