wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Narciarstwo wysokogórskie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Narciarstwo wysokogórskie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Opublikowano: 11-07-2017; 14:28 przez Emilia Karnecka | Modyfikacja: 11-07-2017; 14:39 przez Emilia Karnecka

Miło nam ogłosić, że decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z dnia 9 lipca, narciarstwo wysokogórskie (skialpinizm) wchodzi do programu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lozannie w 2020 roku! 

JXBSLJny

W Szwajcarii medale zostaną przyznane za sprinty, sztafety mieszane i start indywidualny, a będzie o nie rywalizować młodzież z roczników 2002 i 2003. Do startów w Villars sur Ollon zostanie dopuszczonych 48 reprezentantów z 31 krajów – federacji należących do ISMF, w tym z dużym prawdopodobieństwem także z Polski.

skialpinizm_5_d
 fot. Monika Strojny, Mistrzostwa Europy 2016

International Ski Mountaneering Federation i Polski Związek Alpinizmu mają nadzieję, że to milowy krok do wejścia narciarstwa wysokogórskiego na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, o co ISMF stara się już od wielu lat. W 2016 roku MKOl uznał, że narciarstwo wysokogórskie spełnia wymogi konieczne do włączenia do ruchu olimpijskiego, min. w kwestiach antydopingowych, regulaminowych i bezpieczeństwa.

Więcej na stronie ISMF: http://ismf-ski.org/

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: https://www.lausanne2020.com/news/historical-innovations-for-lausanne-2020 

Monika Strojny
Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego PZA

Partnerzy