wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Narciarstwo wysokogórskie > Puchar Europy Środkowej w Narciarstwie Wysokogórskim 2016 zakończony

Puchar Europy Środkowej w Narciarstwie Wysokogórskim 2016 zakończony

Opublikowano: 11-04-2016; 16:27 przez Emilia Karnecka

9 kwietnia 2016 w Jasnej odbył się VERTIKAL Chopok będący ostatnimi zawodami Pucharu Europy Środkowej. W seniorkach Ania Figura zajęła 3 miejsce tym samym wygrywając Puchar Europy Środkowej w klasyfikacji kobiet, w juniorkach Ewa Brzeska zajęła 1 miejsce, które również zapewniło jej zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej w swojej kategorii. W kadetkach 1 miejsce zajęła Helena Rząsa a tuż za nią na metę weszła Hanka Marusarz zajmując 2 miejsce. U panów w kategorii weteranów 1 miejsce zajął Tomasz Brzeski, w juniorach 2 miejsce zajął Mateusz Knap a 3 miejsce Marek Legaszewski, który w klasyfikacji generalnej PEŚ zajął także 3 miejsce. W kadetach mieliśmy czterech reprezentantów, z których najlepszym okazał się Franciszek Rząsa-rownież zwycięzca PEŚ, 5 miejsce zajął Jan Elantkowki, 6 miejsce Kacper Sawicki a 7 był Krzysztof Wojciechowki, który mimo wszystko utrzymał 2 miejsce w PEŚ! Jesteśmy dumni z wyników naszych reprezentantów, którzy przez cały sezon walczyli o jak najlepsze rezultaty, które w większości udało się im osiągnąć 😁

Tekst: Ewa Brzeska
Zdjęcia: Mateusz Knap, Ewa Brzeska