wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Polski Himalaizm Zimowy > Hasco-Lek sponsorem programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera

Hasco-Lek sponsorem programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera

Opublikowano: 19-06-2019; 13:30 przez Emilia Karnecka | Modyfikacja: 19-06-2019; 13:54 przez Emilia Karnecka

Polski Związek Alpinizmu oraz jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce PPF Hasco-Lek S.A. podpisali umowę o współpracy w zakresie wsparcia programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. Wrocławska firma będzie wspierać polskich himalaistów w wyprawach, które z zapartym tchem śledzą ludzie na całym świecie. Szczegóły współpracy przedstawione będą już na przełomie lipca i sierpnia, podczas konferencji prasowej, gdzie ogłoszone zostaną: cel pierwszej wyprawy oraz planowany skład jej uczestników.

Program został powołany w 2010 r. uchwałą zarządu Polskiego Związku Alpinizmu (PZA). Od września 2013 nosi on nazwę Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Program ma na celu zdobywanie gór w Himalajach i Karakorum, zdobywanie najwyższych gór zimą i eksplorację nieznanych, dziewiczych rejonów górskich. Aktualnym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy jest Piotr Tomala.

„Najbliższy rok poświęcimy na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe. Cieszę się niezmiernie, ze współpracy z firmą Hasco-Lek, dzięki której wsparciu możemy rozwijać program, kompleksowo zadbać o formę naszych himalaistów i zainwestować w cały niezwykle wymagający proces ich przygotowań do wypraw. Ponadto współpraca otwiera nam możliwość do  szkolenia młodych, zdolnych wspinaczy, którzy jeszcze nie mają doświadczenia na dużych wysokościach. Zdobyte finansowanie pozwoli nam poszerzyć kadrę himalaistów, którzy docelowo będą mogli pojechać do Pakistanu zimą 2020 roku celem pierwszego zimowego wejścia na ostatni niezdobyty ośmiotysięcznik – K2. – podkreśla Piotr Tomala, kierownik programu PHZ.

Jest nam niezwykle miło, że firma Hasco-Lek zainteresowała się wspinaczką wysokogórską. Historia polskiego himalaizmu jest bardzo bogata w wydarzenia. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zbudujemy jej ciąg dalszy. Chciałbym zaznaczyć, że dzięki wsparciu firmy Hasco-Lek możliwa jest skuteczna realizacja naszych ambitnych planów związanych z programem PHZ, rozwojem procesu przygotowań do wypraw dotychczasowych himalaistów, ale też przeszkolenie wielu młodych, dobrze zapowiadających się wspinaczy, którzy dziś tworzą Grupę Młodzieżową PZA – dodaje Szef Polskiego Związku Alpinizmu, Piotr Pustelnik.”

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce. Firma, założona w 1984 roku przez Stanisława Hana, od lat cieszy się zaufaniem milionów Polaków, a także obywateli ponad 30 krajów na całym świecie. Jest producentem ponad 350 leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, wśród których znajdziemy takie marki jak:  IBUM, Mensil, DIH, Juvit, Hascovir, Ulgix, Mel. Hasco-Lek to także w 100% polska firma rodzinna i jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że w roku kiedy Hasco-Lek świętuje jubileusz 35-lecia działalności na rynku farmaceutycznym, mamy okazję oficjalnie ogłosić, że wspieramy program Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera. Od dłuższego czasu z podziwem przyglądamy się osiągnięciom polskich himalaistów. Ich zaangażowanie, ponadprzeciętne umiejętności i miłość do gór nie pozostawiała wątpliwości, że w tak szczególnym dla nas momencie, to właśnie z Nimi chcemy współpracować. – podkreśla Agnieszka Han, Wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A. – Od 35 lat kompleksowo dbamy o zdrowie Polaków. Naszą misję realizujemy na wielu płaszczyznach. Począwszy od produkcji leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, przez badania kliniczne, rehabilitację, aż po sponsoring sportowy. Hasco-Lek niemalże od pierwszych dni swojej działalności było, jest i pozostanie mecenasem wydarzeń sportowych. Przez wiele lat wspieraliśmy wrocławski maraton, od dwóch lat jesteśmy sponsorem m.in. półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim, ale też nasi pracownicy uczestniczą w szeregu charytatywnych wydarzeń sportowych. Tego typu aktywność dotyczy również innych spółek należących do Grupy Hasco, jak np. Fundacji Hasco-Lek, która w tym roku ma wielką przyjemność wspierać paraolimpijczyka Jakuba Tokarza, czy Vratislavi Medica, która towarzyszy pływaczce Oliwii Jabłońskiej w przygotowaniach do Paraolimpiady w Tokio 2020. – dodaje Prezes Agnieszka Han.

Osoby na filmie:
– Piotr Pustelnik Przezes Polskiego Związku Alpinizmu
– Piotr Tomala Szef Programu Polski Himalaizm Zimowy
– Sandra Gruszczyńska Project Manager Polski Himalaizm Zimowy

– Agnieszka Han Wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A
– Aleksandra Kowal Pełnomocnik ds. CSR
– Dawid Frik Kierownik Biura PR

 

Partnerzy