wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Związek > Krzysztof Treter nie żyje – aktualizacja

Krzysztof Treter nie żyje – aktualizacja

Opublikowano: 31-10-2021; 22:08 przez Stanisław Dacy | Modyfikacja: 3-11-2021; 14:09 przez Stanisław Dacy

fot. Łukasz Waś30 października 2021 r. po długiej i ciężkiej walce z chorobą zmarł Krzysztof Treter, Instruktor Alpinizmu PZA, wspinacz, autor i tłumacz wspinaczkowych materiałów szkoleniowych. Szczery, wrażliwy i otwarty człowiek. 

Krzysiek był znakomitym i wszechstronnym wspinaczem. Miał na swoim koncie wybitne przejścia alpejskie. 

Przez Jego instruktorskie ręce przeszły setki adeptów wspinania, których zarażał swoim entuzjazmem i miłością do gór. Kilka lat swojego życia spędził szkoląc w ośrodkach wspinaczkowych w Wielkiej Brytanii. Doskonałą znajomość języka wykorzystał w licznych tłumaczeniach anglojęzycznych materiałów szkoleniowych. W 2005 roku ukazał się również podręcznik “Wspinaczka Skalna” autorstwa Krzyśka.

W 2018 roku Kris zapadł na chorobę nowotworową kości. Po amputacji podudzia nadal walczył o swoją sprawność  i niezależność. Wspinał się i szkolił na miarę odmienionych możliwości. Ostatnio przez kilka sezonów pełnił funkcję koordynatora kursów COS Betlejemka.

Kris był pod każdym względem Osobą nietuzinkową. Funkcjonował zawsze z głową nieco w chmurach – miał duszę artysty. 

Rodzinie i Bliskim Krisa składamy wyrazy współczucia.

Komunikat dot. uroczystości pogrzebowych:

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe Krzyśka Tretera odbędą się w sobotę 6 listopada o godzinie 14.00 w Sanktuarium Doliny Miłosierdzia Bożego w Częstochowie przy ul. Kordeckiego 49. Po Mszy Św. nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz Kule.

Z głębokim żalem powiadamia
Rodzina

 

Partnerzy
Partnerzy techniczni