wróć
Polski Związek Alpinizmu
Aktualności > Aktualności - Szkolenie > Warsztaty z nawigacji GPS

Warsztaty z nawigacji GPS

Opublikowano: 15-04-2015; 13:39 przez mteg

W dniu 11 marca 2015 roku w siedzibie TOPR-u w Zakopanem miało miejsce szkolenie z nawigacji z zastosowaniem urządzeń GPS.

W dniu 11 marca 2015 roku w siedzibie TOPR-u w Zakopanem miało miejsce szkolenie z nawigacji z zastosowaniem urządzeń GPS. Z punktu widzenia instruktora, poruszanie się i prowadzenie szkolenia w terenie górskim w warunkach ograniczonej widoczności to często być albo nie być zespołu.
Warsztaty – bo taki charakter miało spotkanie prowadził Marcin Józefowicz szef szkolenia TOPR. Zgromadzeni słuchacze to: J. Klimas, W. Niemiec, J. Luniak, A. Kubicki, S. Jabłoński, P. Sztaba, Z.Trzmiel i D.Porada.

warszaty z nawigacji


Mieliśmy okazję zapoznać się z szerokim zakresem wiedzy na temat oprogramowania do zarządzaniem urządzeniami nawigacyjnymi GPS.

warszaty z nawigacji


Nie do przecenienia były informacje o odnośnikach do stron internetowych zawierających mapy cyfrowe rejonów górskich.

warszaty z nawigacji

Marcin w bardzo przystępny sposób przedstawił praktyczne stosowanie map cyfrowych, ich wgrywanie oraz wszelkie czynności związane z zapisem tras, przejść itd.

warszaty z nawigacji


Odbyliśmy praktyczne zajęcia z wykorzystaniem zaplanowanej trasy na urządzeniu.
Wypada w tym miejscu wyrazić nadzieję, że takie warsztaty będą cykliczne, bo uznaliśmy, że tylko praktyka czyni mistrza.

Koledzy, którzy deklarowali swój udział w szkoleniu, a nie pojawili się, blokując miejsca innym chętnym, powinni tę sprawę wyjaśnić z przewodniczącym KSWiW.

Partnerzy
Partnerzy techniczni