Relacja z zebrania Zarządu w formule online w dn. 10.09.2024
W zebraniu wzięli udział:
Zarząd: Marek Wierzbowski, Piotr Xięski, Piotr Pustelnik, Monika Strojny, Miłosz Jodłowski, Bartłomiej Janusz, Michał Semow, Agnieszka Szrek-Burczyk
Komisja Rewizyjna: Ewelina Pięta
Sekretariat Zarządu: Anna Sitek, Jolanta Głowacka, Barbara Batko
Pracownicy: Magdalena Dacy, Stanisław Dacy, Joanna Piskorek
Omówiono następujące sprawy:
-
Objęcie patronatem przewodnika wspinaczkowego Tatry Słowackie. 100 najlepszych dróg zimowych.
Zdecydowano o udzieleniu patronatu oraz wsparcia finansowego procesu wydawniczego pierwszego na rynku dwujęzycznego – polsko-słowackiego przewodnika wspinaczkowego – Tatry Słowackie. 100 najlepszych dróg zimowych tom I, autorstwa J. Radziejowskiego, W. Jabłońskiego, R. Nemeca.
-
Miedziowy Klub Górski – wniosek o przyjęcie do Polskiego Związku Alpinizmu.
Zdecydowano o przesunięciu tematu na następne Zebranie Zarządu oraz podjęcie decyzji po zapoznaniu się z zaprezentowaną przez Klub w mediach społecznościowych działalnością.
-
Opłaty za wydawanie przez biuro PZA zaświadczeń/duplikatów zaświadczeń
podjęto Uchwałę nr 1 z dn. 10.09.2024 r. o wprowadzeniu od dnia 01.01.2025 opłat za wydawanie przez biuro PZA zaświadczeń/duplikatów zaświadczeń o:
Wynikach sportowych.
Przejściach skalnych.
Przynależności do Kadry Narodowej.
Posiadanej klasie sportowej.
Za wydanie zaświadczenia, o którym mowa należy uiścić opłatę w wysokości:
25 zł – za zaświadczenie elektroniczne.
40 zł – za zaświadczenie tradycyjne.
Opłat należy dokonywać na konto Polskiego Związku Alpinizmu.
Wynik głosowania:
Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0
-
Wniosek o udzielenie informacji publicznej.
W sprawie pisma o udzielenie informacji publicznej zdecydowano o przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania prawnych uwarunkowań zakresu informacji, i udostępnieniu wszytkich które mogą legalni zostać udostępnione wnioskodawcy.
5. Działania Polskiego Związku Alpinizmu dotyczące rozwoju sportowego zawodniczki A. Kałuckiej.
Omówiono uwarunkowania treningowe zawodniczki Aleksandry Kałuckiej wynikające z przynależnego jej indywidualnego toku treningowego oraz współpracy z wybranym przez zawodniczkę trenerem.
6. Rozliczenie wypraw finansowanych z umowy nieolimpijskiej.
Na spotkaniu członków Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej, Zarządu oraz Biura omówiono problemy wynikające z często zgłaszanych zmian terminów i składu wyjazdów. Rozważano celowość przekierowania większych środków na wyjazdy pozaeuropejskie (w mniejszym stopniu zależne od prognoz). W przypadku wyjazdów alpejskich proponowanie wyjazdów dłuższych, uwzględniających w okresie niesprzyjającym działalności górskiej działalność w rejonach skalnych.
7. Unifikacja i uprawnienia lodowcowe.
Omówiono możliwości i uwarunkowania poszerzenia uprawnień instruktorskich o szkolenia lodowcowe. Uzgodniono, iż działania w tym kierunku będą poprzedzone szeroką dyskusją on-line z udziałem członków Zarządu, poszczególnych komisji oraz zainteresowanych instruktorów.
8. Podsumowanie 50-lecie PZA na Festiwalu w Lądku
Włączenie obchodów 50-lecia PZA w program Festiwalu w Lądku Zdroju objęło: 10 bloków prelekcji obejmujących większość aktywności Polskiego Związku Alpinizmu, Galę 50-lecia Związku wraz z wręczeniem nagród TATERNIKA, stoisko różnych aktywności (szkolenia ze znajomości węzłów wspinaczkowych, konsultacje z dietetyczką sportową, pokonywanie imitacji zacisku jaskiniowego).