wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 18.08.2020

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 18.08.2020

Opublikowano: 28-10-2020; 14:38 przez Jolanta Głowacka

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Piotr Pustelnik, Piotr Xięski, Marek Wierzbowski, Agnieszka Szrek-Burczyk, Monika Strojny, Piotr Bunsch, Jarosław Gawrysiak, Marcin Kraszewski

Dyrektor biura: Marzena Szydłowska

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka

Omówiono następujące sprawy:

  1. Kurs na IWS

Omówiono sprawy związane z planowany kursem na Instruktora Wspinaczki Sportowej. M. Kraszewski przedstawił wizję kursu oraz kierownika kursu. Kurs ma się z założenia samofinansować. P.Xięski prosi o przedstawienie preliminarza kosztów i zysków, który będzie niezbędny do podjęcia decyzji w sprawie. Odbyła się dyskusja na temat wysokości wynagrodzenia kadry szkolącej na kursie. M. Wierzbowski zaznacza, że kryteria są niespójne ze zgłoszonymi do kwalifikacji. Z uwagi na terminy Zarząd ceduje dalsze działania na Prezydium.

  1. Nadanie stopnia IWS Marcinowi Kraszewskiemu.

Zarząd głosował za nadaniem stopnia IWS Marcinowi Kraszewskiemu.

Wynik głosowania:

Za – 7
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 1

  1. WZD.

M.Szydłowska poinformowała, że swój udział na ten moment potwierdziło 8 z 82 klubów. Odbyła się dyskusja na temat hybrydowej (zdalna i realna) formy przeprowadzania WZD. P.Pustelnik prosi, aby biuro skontaktowało się z delegatami, aby potwierdzić ich udział i zbadać frekwencję. Na podstawie zapowiadanej frekwencji zostaną podjęte dalsze ustalenia.

  1. Korekta stawki godzinowej.

Odbyła się rozmowa na temat wysokości wynagrodzenie Jolanty Głowackiej za wykonywaną przez nią prace na rzecz Związku. Strony doszły do porozumienia.

  1. Festiwal Lądek – reprezentacja PZA.

Biuro poprosiło o deklaracje uczestnictwa w imprezie członków Zarządu celem zorganizowania noclegów i biletów.

  1. Zatwierdzenie składu Reprezentacji na zawody Pucharu Europy Juniorów w Augsburgu.

Zarząd głosował nad zatwierdzeniem składu reprezentacji na zawody Pucharu Europy Juniorów w Augsburgu (Niemcy, 16-18.09.2020). Skład został zaproponowany przez Sztab Szkoleniowy i Komisję po zebraniu w składzie: Ewa Białkowska, Edyta Ropek, Monika Prokopiuk, Piotr Bunsch, Rafał Kanowski, Arkadiusz Kamiński, Tomasz Mazur, Andrzej Kajdan, Robert Wykręt.  

Skład do zatwierdzenia przedstawia się następująco: 

Młodzieżowcy

1. Olaf Malinowski, trener Grzegorz Gajaszek, 
2. Jakub Ziętek, trener Robert Wykręt,  

 Juniorki i juniorzy

 3. Zuzanna Mientus, trener Marek Chłopaś, 
4. Kinga Pałka, trener Marcin Bibro, 
5. Daria Nawój, trener Edyta Ropek,  
6. Szymon Zalesiński, trener Sebastian Kurek,  
7. Konstanty Sobański, trener Jan Sokołowski,  
8. Jan Gurba, trener Tomasz Mazur,  

 Juniorki i juniorzy młodsi

 9. Barbara Burczyk, trener Aneta Piskulak -Lakwa,  
10. Arlena Sznajder, trener Andrzej Kajdan,  
11. Danuta Słanek, trener Robert Wykręt,  
12. Piotr Niźnik, trener Piotr Niźnik senior,  
13. Szymon Dąbrowski, trener Paulina Witala,  
14. Tomasz Dudek, trener Patryk Dudek. 

Wynik głosowania:

Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

  1. Zatwierdzenie kryteriów na Mistrzostwa Europy w Moskwie.

Mistrzostwa Europy w Moskwie zostały przełożone z marca (potem czerwca) na listopad 2020. Zgodnie z ustaleniami, podczas najbliższych Mistrzostw Polski seniorów w Gliwicach (29/28.08.2020) i Krakowie (04/05.09.2020) przeprowadzone zostaną ponowne kwalifikacje do ME, które mają wyłonić reprezentację.  Kryteria zostały przedstawione przez Sztab Szkoleniowy i Komisję po zebraniu w składzie: Ewa Białkowska, Edyta Ropek, Monika Prokopiuk, Piotr Bunsch, Rafał Kanowski, Arkadiusz Kamiński, Tomasz Mazur, Andrzej Kajdan, Robert Wykręt.

Wynik głosowania:

Za – 8
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

  1. Strona narciarska www.skimo.pl – przekierowanie aktywności ze strony PZA.

M. Strojny przedstawiła projekt strony Komisji Narciarstwa Wysokogórskiego – skimo.pl. Jest to narzędzie do promowania zawodów i pucharów Polski oraz funkcjonalna platforma dla zawodników amatorów. Komisja zgłosiła chęć przekierowania części informacji ze strony pza.org.pl z zastrzeżeniem, iż treści formalne będą dublowane. M. Kraszewski zwrócił uwagę na własność domeny, która może generować w przyszłości problemy. W interesie Komisji jest, aby domena była w rękach organizacji, a dodatkowo PZA mogłaby płacić za utrzymanie domeny. P.Pustelnik powiedział, żeby objąć działanie strony okresem próbnym i w następnej kolejności decydować o ewentualnych krokach. P.Xięski zaznaczył, że obecna strona PZA powinna być głównym nośnikiem do promowania aktywności Związku.

Partnerzy