wróć
Polski Związek Alpinizmu
Związek - Informacje > Sprawozdania z prac Zarządu > Relacja z zebrania Zarządu w dn. 30.05.2023

Relacja z zebrania Zarządu w dn. 30.05.2023

Opublikowano: 21-08-2023; 9:32 przez Barbara_Batko | Modyfikacja: 21-08-2023; 10:19 przez Barbara_Batko

W zebraniu wzięli udział:

Zarząd: Marek Wierzbowski, Miłosz Jodłowski, Piotr Xięski, Boris Poleganow, Piotr Bunsch, Bartłomiej Janusz, Michał Semow, Monika Strojny, Agnieszka Szrek-Burczyk

Sekretariat Zarządu: Jolanta Głowacka, Barbara Batko

Goście: Magdalena Dacy, Stanisław Dacy, Ewelina Pięta

Omówiono następujące sprawy:

      1. Pismo MSiT w sprawie Pucharu Europy w Tarnowie 1-2.04.2023 oraz Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska planowanych na 22-25.06.2023.

 

W odpowiedzi na przedmiotowe pismo Związek prześle do Ministerstwa informację, iż koszty organizacyjne Pucharu Europy w Tarnowie nie pochodziły ze środków budżetu państwa. Zgodnie z przepisami IFSC nie jest możliwe ustanowienie rekordu świata na zawodach rangi Pucharu Europy. W przypadku wątpliwości dotyczących obiektów wspinaczkowych, na których rozegrane zostaną iIII Igrzyska Europejskie – Kraków/Małopolska, Polski Związek Alpinizmu przekaże informację, iż nie jest ich organizatorem.

      2. Pismo w sprawie audytu wydatków na szkolenie Kadry Narciarstwa Wysokogórskiego w minionym sezonie.

Zarząd postanowił o rozpoznaniu zagadnienia poprzez konfrontację opinii wnioskującego z opiniami uczestników i organizatorów szkoleń oraz stosowną dokumentacją.

      3. Konkurs na stanowisko Dyrektora Biura Polskiego Związku Alpinizmu – wybór komisji konkursowej.

 

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 1 z dnia 30.05.2023 r. powołującą Komisję konkursową w celu wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Biura Polskiego Związku Alpinizmu w składzie: Bartłomiej Janusz, Boris Poleganow, Piotr Pustelnik, Marek Wierzbowski.

Wynik głosowania:
Za – 9
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

      4. Podział pracy wewnątrz Zarządu Polskiego Związku Alpinizmu oraz proponowane składy Komisji. 

 

Omówiono koncepcję pracy Zarządu w nowym składzie. Istotne jest, aby określić obszary odpowiedzialności Członków Zarządu, Komisji, a także pracowników Biura. Kolejnym krokiem będzie bieżące sprawozdanie z ich działalności. Uchwała powołująca poszczególne Komisje zostanie podjęta po doprecyzowaniu składu komisji.

      5. Nadanie stopnia Instruktora Wspinaczki Sportowej Mateuszowi Bilskiemu.

 

W głosowaniu podjęto Uchwałę nr 2 z dnia 30.05.2023 r. o przyznaniu uprawnień Instruktora Wspinaczki Sportowej Mateuszowi Bilskiemu – UKA Warszawa.

Wynik głosowania:
Za – 9
Przeciw – 0
Wstrzymało się – 0

Partnerzy